Е-комерція

Які розпродажі влаштують магазини одягу після закінчення карантину

13:34, 03/04/2020

Fashion-оператори не змогли розпродати весняні колекції через карантин. Рітейлерам доведеться влітку влаштувати розпродаж з великими знижками.

В цьому році рітейлери розраховували на непоганий прибуток, який повинен був зрости на 10-15% в порівнянні з минулим роком. Як пише НВ Бізнес, свої прогнози торгові мережі робили за результатами успішного минулого року, коли роздрібний товарообіг зріс на 19% і склав 795 млрд грн. Але результати роботи вже на початку року виявилися гіршими, ніж прогнозували аналітики.

Спочатку свою роль зіграла аномально тепла зима, і продажі теплих речей і близько не досягли прогнозованих показників. Але головною причиною поганих результатів став карантин, через який більшій частині непродовольчого роздрібу довелося закритися. В таких умовах багато рітейлерів спробували зробити ставку на онлайн-торгівлю. За словами генерального директора Arber Group Вадима Золотарівського, замовлення через інтернет дійсно зросли на 15-20% в порівнянні з докарантинним періодом. Але їхня частка все одно відносно невелика і складає до 10% в структурі продажів.

«Існує пряма взаємозалежність між продажами в магазинах і онлайн – ці два канали доповнюють один одного, розповідає виконавчий директор мережі ювелірних магазинів Sova Степан Слінчук. – Тому закриття торгових точок негативно відбились на продажах інтернет-магазину, динаміка приросту уповільнилася».

При цьому магазини одягу встигли завезти весняні колекції, які тепер доведеться розпродавати зі значними знижками.

«Я думаю, що магазинам доведеться знизити ціни на 50-70%, а в деяких випадках і до 90%. Речі потрібно буде дуже швидко продати», – розповів директор торгової мережі, що побажав залишитись невідомим

Нагадаємо, Рітейлери Net-a-Porter, Mr Porter і Next припинили роботу.