Е-комерція

Знову до школи: шкільні онлайн-покупки в Україні виросли в два рази в 2021 році – аналітика Admitad Affiliate

15:14, 19/10/2021

Торік навчальні заклади були змушені піти на карантин, школярі та студенти залишилися на віддаленому навчанні – це завдало серйозної шкоди доходам бізнесу, пов’язаного з підготовкою до школи.

Однак за даними Admitad Affiliate, цього року їх рівень продажів виглядає зовсім інакше. Компанія проаналізувала п’ять категорій товарів і послуг, які найбільш тісно пов’язані з підготовкою учнів до нового навчального року. У фокусі виявилися онлайн-продаж книг, товарів для дітей, одягу і взуття, канцелярії і сервісів онлайн-освіти. Минулого року стрибка покупок для збору дітей в школу не було взагалі – батьки отримали інформацію про віддалений формат навчання і заощадили кошти. Зате продовжували впевнено рости від місяця до місяця продажі онлайн-сервісів для освіти – на них у вересні українці витратили на 12% більше, ніж у липні.

У цьому році ситуація протилежна, і освітні послуги відстають від рівня минулого року, хоча і знову в серпні-вересні показують приріст продажів. А ось при підготовці дітей до виходу в школу батьки України в 2021-му здійснили на 85% більше онлайн-покупок і витратили на них на 120% більше коштів. У деяких країнах середній чек покупок, пов’язаних зі школою і освітою в цей період підготовки значно обійшов рівень витрат в інших державах. В Україні рівень витрат на шкільну підготовку трохи відстає від топу – середній чек шкільних онлайн-покупок в країні склав всього близько 50$. За даними Admitad Affiliate, цього року батьки, передбачаючи зростання витрат, більше уваги приділяли кешбеку і покупкам за найвигіднішою ціною – велика частина покупців прийшла саме через кешбек-сервіси та купонні сайти. Однак значна кількість користувачів довіряє і рекомендаціям блогерів, інтернет-видань: Якщо сплеск онлайн-покупок у сферах, пов’язаних зі збором дитини до школи (книг, товарів для дітей, одягу, взуття та канцелярії), очікувано піде на спад у жовтні, то інша динаміка очікується в галузі онлайн-освіти. У ній сезон активних покупок очікується і в жовтні-листопаді, тому онлайн-сервіси ще не вичерпали свій сезонний потенціал і можуть чекати приросту покупців трохи пізніше.

Джерело: rau.ua