Лайфхаки

Ірина Марушкина

Зіркові діти соцмереж

13:26, 26/08/2019

“Зірки” соціальних медіа – люди, які рекламують товари та послуги за гроші в Інтернеті – стають все молодшими та молодшим. І народжуються послуги, щоб навчити батьків та дітей, як це робити.

Ральфі Уоплінгтон всього два з половиною роки, але він має майже 20 000 підписників в Instagram.

На його сторінці розміщені фотографії, як він носив брендовий одяг, насолоджуючись дармовими поїздками та заходами, спонсорованими такими брендами, як Peppa Pig та McDonald’s.

Його батьки, Стейсі Вудхемс та Адам Ваплінгтон, з Брентвуда в Ессексі, створили аккаунт у 2017 році, коли йому було всього пару тижнів. Спочатку це було просто для того, щоб “фіксувати і показувати його фотографії друзям та родині”, розповіли вони. Але число підписників збільшилось, коли малюк став витавляти  товари, подарені місцевим бізнесом. Стейсі стверджує, що його міні-зоряність призвела  до неймовірних можливостей.

“Це дає нам неймовірний досвід як родині, і це чудово, якщо ми зможемо створити для нього якесь медіа-резюме, відкласти гроші в банк і зберегти для нас спогади”.

Все більше дітей стають «зірками» у соціальних мережах. Від малюків, які з’являються на ретельно продуманих облікових записах, створених їхніми батьками, до підлітків, які створюють власні канали на YouTube.

Сестри Олена, 11 років, і Клара, 9 років, з графства Голвей, створили свій YouTube-канал CupcakeSurpriseToysTV три роки тому. Вони ведуть діалог між собою з іграшками і кидають виклик один одному, і вже набрали 817 000 підписників та більше 302 мільйонів переглядів. Олена каже, що їх акторський талант  та любов до розповідей з іграшками надихнули їх на створення каналу, де вони регулярно працюють з такими брендами, як Mattel та Moose Toys.

“Ми все одно переглядали відео з YouTube, і тому подумали: чому б не використати його та створити свій канал YouTube?”

Що таке мільйони переглядів

“Це чудово, це чудове відчуття досягнення”, – каже Клара. “Ми багато працюємо над відео. Приємно, коли до нас впізнають шанувальники, коли ми виходимо за покупками і чуємо, що нас знають”.

Їхня мати Емілі Брейді, яка працює на каналі повний робочий день, каже, що це може бути важкою роботою. “Люди недооцінюють час, що витрачається [для створення відеозаписів]. Потрібно багато підготовки”.

Опитування туристичної фірми First Choice виявило, що 34% дітей від шести до 17 років хотіли б стати ютубером, коли виростуть. І майже п'ята частина (18%) сказала, що хотіла б стати блогером або vlogger [відеоблогером].

Firetech Camp навчає батьків та дітей, як зробити кращі відео для соціальних медіа

Щоб стати наступною Зоеллою або Райаном Каджі з “Огляди іграшок Райана”,  можна записатись до табора, який коштує  до 1000 доларів (823 фунти) на тиждень, і де навчають дітей як стати зіркою YouTube.

Наприклад, Firetech Camp пропонує п’ятиденний курс “Створення для YouTube – Стати впливовим на YouTube”, який коштує від 425 фунтів.

«Минулого року це був один з наших бестселерів, – каже Джилл Ходжес, директор компанії Firetech.

“Ми набираємо дві групи дітей, які відвідують курс: тих, хто сприймає це як хобі, і тих, хто є геймерами та хоче створювати ігри на YouTube”.

Учасники минулого курсу підготували канали YouTube на такі теми, як пластикові відходи в океані, мода та макіяж.

11-річна Кармен Ягер сподівається, що навчальний курс допоможе їй прославитися

У липні Кармен Ягер, 11 років, яка живе в Нью-Йорку, відвідувала п’ятиденний курс IDC Tech, який передбачав редагування відео та аудіо, вартістю 1150 доларів.

Міс Ягер каже, що прагнула  навчити Кармен, щоб розвинути її новостворений  канал.

“Я хочу зробити це більш популярним”, – каже вона. “Зараз наші єдині підписники – наша родина, і ми хочемо, щоб наш канал був схожим на знаменитих YouTubers, щоб як вони відчувати, коли ходиш по вулиці, а люди підходять і кажуть, що їм подобаються ваші відео YouTube. Це дивовижне досягнення”.

Її мати Алессандра Бруніалті стверджує, що вона розмовляє з дітьми про небезпеку Інтернету, але також заохочує їх у їхньому інтернет-підприємстві.

“Це частина того, як діти зараз доростають, і необхідно це прийняти “, – каже вона – погляд, який поділяє мама YouTuber, Емілі Брейді.

Д-р Елізабет Міловідова висловлює занепокоєння з приводу впливу соціальних мереж на дітей.

Чи повинні батьки заохочувати свою дитину стати впливовим в такому юному віці?

” Невелика частина дітей та сімей досягли фінансового успіху,  батьки повинні проявляти обережність, перш ніж заохочувати своїх дітей стати зірками соцмереж “, – радить доктор Єлизавета Міловідова, консультант з питань безпеки та засновник DigitalParentingCoach.com.

“Батьки повинні знати про вплив, який може мати постійне фотографування на психічне, фізичне та емоційне самопочуття дитини”.

Непокій Міловідової  також викликає  питання конфіденційності.

“Ми все більше чуємо про дітей та молодь, які не хочуть бути присутніми в Інтернеті або протистоять інтернет-ідентичністі, створеною їхніми батьками”.

Вона також торкається таких питаннь, як булінг, переслідування та крадіжки особистих даних, і радить батькам контролювати облікові записи та “визначати, які пози чи дії можна вважати занадто чуттєвими; блокувати та повідомляти про коментарі; та керувати своїми дітьми у відповідальному та безпечному використанні цифрового світу.

Але схоже на те, що зростання молодих зірок соціальних медіа не зупиниться.

Сюзанна Бірн