Люди Е&L

З 1 грудня Укрпошта підвищить тарифи на основні послуги

14:10, 30/11/2021

Вартість доставки посилок та листів може зрости на 10-15%.

НКРЗІ рішенням від 2 листопада 2021 року №413 затвердила граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку. Рішення набуде чинності 1 грудня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Це означає, що вартість перевезення відправлень може зрости на 10–15%. Однак тариф на відправлення посилки без оголошеної цінності масою до 10 кг залишиться без змін:

  • у межах області – 23 грн за пакет та 4 грн за 1 кг (без ПДВ);
  • у межах України – 30 грн за пакет та 5 грн за кг (без ПДВ).

Нова таблиця тарифікації вже опублікована на сайті поштового оператора. Зазначається, що кінцева вартість послуг може змінюватись в залежності від поточних умов роботи компанії. У межах України, як і раніше, будуть безкоштовно пересилатися:

  • Прості листи масою до 20 грамів та поштові картки, відправниками та адресатами яких є військовослужбовці строкової служби;
  • посилки з одягом військовослужбовців строкової служби, що відправляються в установленому порядку військовими частинами;
  • відправлення для сліпих (крім тих, що перевозяться авіатранспортом).

Безкоштовна доставка поштових відправлень вищезгаданих категорій здійснюється коштом бюджетних коштів, що виділяються на утримання відповідних державних установ.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

За останній тиждень котирування гривні до долара США знизилися на 1,7%. Причиною цього стало тимчасове переважання попиту над пропозицією на міжбанку, кажуть у НБУ. Голова Ради банку Богдан Данилишин зазначає, що тенденція до зниження вартості національної валюти фіксується вже протягом двох тижнів.