Люди Е&L

Ксенія Савчук

Європейська комісія засумнівалась у пакеті мобільності

15:29, 30/10/2020

Пакет мобільності, який змінює режим роботи водіїв вантажівок у цілому ЄС, набув чинності ще 20 серпня. Минуло уже два місяці, але досі немає чіткої інформації про перші результати запровадження нових правил. Тож виникає запитання: чи не даремно уся Європа вирішила створити для себе проблеми?
Серед представників транспортної галузі сумніви і супротив Пакету мобільності з’явилися ще задовго до його прийняття. А тепер і з самої Європейської Комісії почали лунати застереження. 

Зокрема, експерти звернули увагу на те, що обов’язок повернення у країну, з якої походить авто, створює додаткові проблеми на транспортні компанії, але далеко не завжди працює в інтересах водіїв, заради яких він запроваджений. Документ не пояснює, на яких умовах водій має право не повертатися додому. Нові правила (ст. 8а, положення 561) містять вимогу для компаній документувати факти вчасного повернення водіїв на базу, але досі ніхто не розробив ані форму такого обліку, ані спосіб реєстрації повернення. 

Найбільше ж нарікань на Пакет мобільності надійшло від працівників автотранспорту зі східних країн ЄС, а також таких сусідів, як Україна. Тепер і в Єврокомісії побачили, що перекинули їхнє життя з ніг на голову та створили купу незрозумілих моментів. Наприклад, при написанні норми, за якою водії мають повертатися на базу та відпочивати вдома, мабуть законотворці мали на увазі, що усі водії конче живуть там же, де зареєстрований транспортний засіб, яким вони керують. 

А що робити українцеві, який працює у польській фірмі чи полякові, який працює там само, але не має своєї сім’ї та постійно живе десь під Мюнхеном? Невже відвозити свою фуру на базу у Польщі, потім, згідно з вимогами правил, їхати до Німеччини чи України, де на нього ніхто не чекає, і, зрештою, після обов’язкового відпочинку знову їхати до Польщі, щоб сісти за кермо свого тягача та порожняком перегнати його до Німеччини?

Оскільки таких нісенітниць, що виникають «в окремих виняткових випадках», але повсякчас, Пакет мобільності пропонує чимало, існує велика ймовірність, що документ невдовзі буде переглянутий, вважають експерти. 

Джерело: logist.fm