Е-комерція

Європейська електронна комерція зросла вдвічі-втричі в умовах пандемії

10:14, 07/05/2021

Електронна комерція в Європі зросла в геометричній прогресії протягом пандемії Covid-19 минулого року. Зацифровування продажів як для споживачів, так і роздрібних торговців прискорилася на два-три роки, а в деяких країнах навіть на п’ять років.

Пандемія та супутні заходи призвели до збільшення кількості покупок в Інтернеті в Європі. Коли магазини закриті, споживачам потрібно було знайти спосіб, як і раніше купувати товари та послуги, які вони хочуть. Електронна комерція в Європі явно зросла у 2020 році.

Перехід від фізичного магазину до Інтернет-магазину, ймовірно, продовжиться, і роздрібні торговці продовжуватимуть пришвидшувати свої інвестиції в електронну комерцію як частину багатоканального рішення для своїх клієнтів. Це показує щорічний звіт електронної комерції Nets, який базується на 11 000 інтерв’ю зі споживачами у восьми європейських країнах: АвстріїДаніїФінляндіїНімеччиніНорвегіїПольщіШвеції та Швейцарії.

У Польщі 42% людей роблять покупки в Інтернеті частіше після пандемії

У цих країнах частка споживачів, які сьогодні роблять покупки в Інтернеті частіше, ніж до пандемії Covid-19, значна:

Країна% споживачів сьогодні роблять покупки в Інтернеті частіше, ніж до Covid-19
Польща42 відсотки
Австрія38 відсотків
Німеччина33 відсотки
Швейцарія30 відсотків
Фінляндія24 відсотки
Норвегія22 відсотки
Швеція22 відсотки
Данія19 відсотків

«У скандинавських країнах, де ми маємо історичні цифри, ми бачимо, що приріст обсягів онлайн-закупівлі фізичних товарів був найбільшим за 14 років з моменту початку опитування», – пише Hext у своєму звіті [ pdf ].

Одяг та їжа, що купуються в Інтернеті

Дослідження також показує, що у всіх країнах найбільше купували предмети одягу та їжі. 

“Це, ймовірно, було пов’язано з локальними блокуваннями, де фізичні магазини були закриті, а споживачі не мали можливості або менше могли робити покупки особисто”, – пише він. “Коли їх змушували залишатися вдома, споживачі, швидше за все, виявили зручність купівлі продуктів через Інтернет і доставки їх до своїх дверей”.

Електроніка, така як комп’ютери та смартфони, косметичні товари та аптечні товари також були дуже популярні минулого року.

Оцінка витрат на електронну комерцію на 2020 рік.
Оцінка витрат на електронну комерцію на 2020 рік.

На фізичні товари припадало 68 відсотків усіх грошей, витрачених в Інтернеті в Австрії. Найбільше було придбано одягу, а потім аптечних товарів. У Данії 58 відсотків інтернет-покупок витрачалося на фізичні товари. Споживачі в Данії особливо зацікавлені в одязі, їжі та алкоголі та на винос. У Німеччині майже три чверті онлайн-витрат пішли на товари. Торік вони витратили на одяг, за оцінками, 26 мільярдів євро.

На фізичні товари припадало 68 відсотків усіх грошей, витрачених в Інтернеті в Австрії.

Джерело: ecommercenews.eu