Е-комерція

Як вплинула пандемія на онлайн-магазини здоров’я і краси в Україні

14:19, 30/04/2020

Закриті магазини в торгових центрах, падіння купівельного попиту і кризу, викликана пандемією, вдарили по сегменту здоров’я і краси в усьому світі.

За даними компанії Clarkston Consulting, вже в першому кварталі 2020 року глобальна індустрія краси вже відчує ефект від тимчасового закриття китайських фабрик по виробництву міжнародних брендів косметики. Єдина категорія, на яку, на думку агентства маркетингових досліджень Kantar, попит буде рости, – це категорія догляду за шкірою.

За даними Euromonitor International загальна категорія «Health and Beauty Specialist Retailers» (рітейлери, що спеціалізуються на красу і здоров’я) у 2019 зросла на 17,3% в порівнянні з 2018 роком до 130,7 млрд грн. А у 2018 році, за даними Nielsen, косметику і товари для догляду за собою купувало 43% українців.

Brocard

Частка онлайн-продажів зараз становить 100%, оскільки з моменту карантину всі 98 магазинів закриті. В онлайні у компанії працюють два сайти – letu.ua, який був запущений у 2013 році та brocard.ua, запущений в жовтні 2019 року. Персонал традиційних магазинів, який тимчасово залишився без роботи, залучений в роботі інтернет-магазину і в якості консультантів на гарячій лінії.

Половина онлайн-продажів доводиться на категорії, які виросли під час карантину. Це косметика по догляду за обличчям, тілом та волоссям. При цьому скоротилися продажі парфумерії. Рітейл зараз пропонує знижки та спеціальні пропозиції, щоб стимулювати попит на цю категорію.

Але навіть при багаторазовому зростанні онлайн-торгівлі, її обсяги все одно не співмірні з оборотом мережі до карантину. Тому компанія пригальмувала закупівлю нових партій товару.

Для того, щоб залишатися в полі зору у покупців, в компанії посилили комунікацію в соціальних мережах, наприклад, ввели регулярні прямі ефіри з б’юті-експертами, онлайн-консультації, а також готують до запуску онлайн-тренування.

Компанія планує поетапний вихід з карантину. Першими відкриються окремо розташовані магазини і ті точки в ТЦ, які розташовані в які продовжують і зараз працювати зонах.

“Певні страхи споживачів – як пов’язані з епідеміологічною ситуацією, так і з економічної – з нами ще на кілька місяців. Пройде не один рік, перш ніж ми повернемося до докризових показників”, – відзначають в пресслужбі рітейлера.

Watsons

Зараз зі 414 магазинів мережі, не працює 23 торгові точки.

З моменту початку карантину продажу через онлайн канал виросли майже в 3 рази. Попит зріс на товари по догляду за шкірою обличчя, волоссям. Одним з найбільш потрібних товарів став зволожувальний крем для рук.

Нещодавно Watsons запустила послугу Click&Collect, яку планує розвивати та після карантину. У компанії розглядають поетапний вихід з карантину.

Makeup.com.ua

У період карантину підвищився попит на товари для догляду та стайлінгу в домашніх умовах: фарби для волосся, ножиці, тримери і машинки для стрижки, на продукти для зволоження і відновлення, креми, сироватки для обличчя і тіла, маски для обличчя. У Makeup, як і Brocard, відзначають уповільнення темпів продажу парфумерії.

“Однак не можна сказати, що продажі в будь-якої категорії категорично припинилися”, – відзначили в прес-службі компанії.

Рітейлер не відчуває проблем з поставками.

“У нас впроваджена гнучка система планування і поповнення асортименту, запаси змінюються і оперативно коригуються в залежності від потреб клієнтів. Ми не обмежені розміром полки, при правильному попередньому плануванні в разі тимчасового зменшення попиту на продукт, гостро проблема залишків не виникає”.

Але підвищений попит з боку клієнтів, а також прийняті компанією безпеки, вплинули на збільшення завантаження на складі.

“У співпраці з безліччю брендів ми пропонуємо спеціальні ціни та акції як на продукти, вже мають попит, так і на товари, які також можуть бути актуальні в поточній ситуації, ажіотаж на які ще не створений. Там ми фактично підказуємо і допомагаємо отримати все необхідне заздалегідь “.

Нагадаємо, OLX провів великий ребрендинг.

Джерело: retailers