Логістика

Ксенія Савчук

Як відправити посилку з України за кордон: що пропонують поштові служби і скільки це коштує

10:10, 20/10/2021

У період пандемії відправлення посилок стало ледь не найпопулярнішою послугою, адже чимало компаній перейшли в інтернет, а зустрічатися з близькими не виходить так часто, як раніше. І якщо по країні надіслати посилку не становить труднощів, то відправлення за кордон може бути не таким швидким та якісним, особливо, якщо не знаєш усіх тонкощів процедури.

Як відправити посилку з України за кордо…

Перш ніж оформити відправлення на пошті, потрібно визначитися, яка компанія пропонує найвигідніші умови, чи можна буде відстежити шлях посилки, а також ознайомитися з відгуками людей, які вже користувалися послугами цих служб. Depo.ua розповідає про те, які поштові оператори надають послуги з доставки посилок за кордон, що за умови вони пропонують та яка процедура відправлення товару за межі країни.

“Укрпошта”

Посилки Укрпошти

Національний поштовий оператор здійснює міжнародні відправлення у 230 країн світу. Компанія співпрацює зі 192 національними поштовими операторами різних країн, які є членами Всесвітнього поштового союзу. “Укрпошта” надає такі послуги (для фізичних та юридичних осіб):

 • Наземне та повітряне доставлення за кордон;
 • відправлення з будь-кого відділення в Україні;
 • відстежування посилок на території 189 країн світу;
 • доступні тарифи;
 • можливість розрахувати вартість кожного вантажу за допомогою онлайн-калькулятора;
 • накопичувальна система знижок;
 • оптимальні строки транспортування посилок, бандеролей, листів.

“Укрпошта” дозволяє надсилати за межі країни листи та дрібні пакети до 2 кг, бандеролі масою до 5 кг та посилки — до 30 кг. Вартість послуги для кожного відправлення розраховується залежно від його ваги та країни, куди планується доставка.

Як надіслати посилку через “Укрпошту” за кордон

Процес оформлення посилки через національного оператора складається з чотирьох етапів. Для цього потрібно:

 1. Перевірити, чи вміст посилки не входить до переліку заборонених предметів для пересилання (з ним можна ознайомитись нижче).
 2. Ознайомитися з правилами митного оформлення.
 3. Оформити відправлення в особистому кабінеті чи мобільному застосунку. Для тих, хто користується особистим кабінетом, надається знижка 3% на дрібні пакети та посилки. Також потрібно видрукувати супровідні документи.
 4. Передати відправлення працівникам “Укрпошти” – можна як викликати кур’єра, так і самостійно віднести посилку у відділення.
 5. Зважити посилку у відділенні, а потім оплатити її відповідно до тарифів компанії. Працівник “Укрпошти” видасть квитанцію, на якій зазначено трек-номер.

Компанія дозволяє відстежувати відправлення на сайті, в особистому кабінеті, у мобільному застосунку, чат-боті в месенджері або контакт-центрі за номером 0 800 300 545.

Для тих, хто оформлює посилку у відділенні, а не через інтернет, радимо підготувати таку інформацію для заповнення супровідних документів (це допоможе не затримувати чергу та якнайшвидше здійснити відправлення): ПІБ, повну поштову адресу (країну, область (штат), населений пункт, вулицю, номер будинку й номер квартири), індекс та номер телефону відправника. Аналогічну інформацію потрібно надати й про отримувача.

Щоб посилка могла перетнути митницю, потрібно підготувати поштову декларацію CN23 та товарний чек. Для відправлення посилок в Америку та Канаду “Укрпошта” пропонує скористатися доставкою DHL за спеціальними тарифами, або експрес-доставкою, якщо потрібно відправити в Америку малі пакети. З квітня 2020 року компанія стала партнером сервісу EMS (Express Mail Service)

“Нова пошта”

посилка Нової пошти

Завдяки сервісу “Нова пошта Глобал” клієнти мають змогу відправляти посилки у понад 200 країн світу, а також обирати зручний для себе спосіб доставки. “Нова пошта” пропонує послуги для приватних клієнтів, бізнесу та доставку з інтернет-магазинів. Міжнародним сервісом можна скористатись у всіх населених пунктах, де є відділення “Нової пошти”.

Як оформити доставку за кордон приватним клієнтам через “Нову пошту”

Скористатися послугою міжнародної доставки приватним клієнтам просто, так само як і зробити звичайне відправлення по Україні. Для цього потрібно:

 • оформити заявку в особистому кабінеті;
 • отримати номер заявки;
 • передати відправлення в найближчому відділенні “Нової пошти”.

Також можна одразу оформити відправлення у будь-якому відділенні. Працівник пошти видасть трекінг-номер, за яким можна відстежувати шлях посилки на будь-якому етапі доставки.

За кордоном доставка здійснюється кур’єром до дверей адресата.

Як оформити доставку за кордон тим, хто займається бізнесом

Для бізнесу “Нова пошта” пропонує у межах міжнародної доставки такі послуги, як “Глобальна доставка економ” та MAX. “Глобальна доставка економ” передбачає швидку доставку посилок вагою до 30 кг у Європу. Послуга MAX – це доставлення вантажів в Європу, які розміщені на піддонах вагою до 1000 кг та висотою до 200 см на одне вантажне місце. 

Також компанія надає послугу “Глобальна доставка преміум” – це термінова доставка документів, відправлень та вантажів у більшість країн світу та в Україну. 

Крім цього, “Нова пошта” пропонує бізнес-клієнтам послуги міжнародного фрахту, зокрема авіаційну доставку вантажів по всьому світу, автомобільну доставку вантажів по Європі. Вартість доставки залежить від ваги, швидкості перевезення та зони обраної країни. 

“Добра Доставка”

доставлення посилок з України за кордон

Цей сервіс також здійснює міжнародну доставку товарів, документів і вантажів в 226 країн світу. Щоб оформити відправлення не потрібно шукати відділення, достатньо замовити виклик кур’єра в будь-якому місті України. Однак перед цим потрібно зв’язатися з менеджером компанії, щоб погодити вартість відправлення, яка залежить від країни призначення, реальної ваги, габаритів, характеру вантажу і митних платежів. Після прибуття кур’єра потрібно передати йому товар і оплатити доставку.

Якщо відправка відбувається з Києва, то термін доставлення товару за кордон здійснюється до трьох робочих днів з моменту вильоту з України. При відправленні вантажів з регіонів варто додавати термін доставки до Києва. 

Meest Express

доставка посилок за кордон Міст Експрес

Компанія Meest Express також надає послуги з доставки посилок за кордон. Це можуть бути як листи, так і бандеролі чи габаритний вантаж тільки на адресу фізичних осіб.

Щоб відправити вантаж Meest Express, потрібно перевірити, чи не містить він заборонені до пересилання предмети та речовини. Також необхідно при відправленні у відділенні поштової служби розбірливо написати адресу одержувача, а також мати митну декларацію CN23 в трьох примірниках.

Термін доставки посилок цим поштовим оператором триває:

 • до Канади та США – 10-18 робочих днів;
 • до Австрії, Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Кіпру, Латвії, Литви, Люксембурга, Мальти, Нідерландів, Португалії, Словаччини, Румунії, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехія, Швеції – 12-14 робочих днів;
 • до Німеччини – 7-10 робочих днів;
 • до Польщі – 6-9 робочих днів;
 • до Грузії – 8-12 робочих днів;
 • до Узбекистану, Киргизстану, Казахстану – 14-28 робочих днів;
 • до Азербайджану, Вірменії – 14-28 робочих днів.

PostexService

міжнародна доставка посилок

Компанія PostexService надає послуги з доставки вантажу будь-якого типу – від невеликої посилки до вантажу вагою до 2500 кг. Зазвичай посилки доставляються автомобілями чи літаками, а на кожному етапі – від передачі вантажу, оформлення документів і митного контролю, до його доставки – клієнт може відслідкувати свою посилку. Консультанти надають усю необхідну інформацію в будь-який час доби, навіть у святкові та вихідні дні. 

Важливо врахувати, що офіс прийому компанії розташований в Києві, тому, якщо потрібно відправити посилку з іншого міста, то необхідно спочатку відправити її на адресу складу компанії в Києві – самому або будь-якою службою доставки, що працює всередині країни. Попередньо ціна доставки в потрібну країну і сама заявка формується онлайн на сайті компанії.

Travel Post

відправка посилок за кордон сервісом Travel Post

Цей сервіс доставлення підходить саме для тих випадків, коли потрібно надіслати невелику посилку. Його особливість у тому, що товари доставляє не служба, а людина, яка просто перебуватиме у певному місці в певний час, куди й має прибути посилка. Тобто це такий собі спосіб терміново відправити щось, довірившись чужій людині.

Як надіслати посилку через сервіс Travel Post:

 1. Завантажте додаток Travel Post і зареєструйтеся в ньому;
 2. Додайте опис посилки і вкажіть, куди її потрібно доставити.
 3. Оберіть зі списку потенційних попутників, того, хто доставить посилку.

Однак плата за таку послугу все одно буде. Про неї потрібно домовитися з людиною, яка доставить вашу посилку. Зазвичай вартість такої доставки набагато менша, аніж тарифи поштових операторів, що багатьом дозволяє суттєво економити.

Що таке митна декларація CN23 та як її заповнити

Усі товари, які відправляються за кордон, підлягають митному декларуванню. Сам процес декларування здійснюється оператором поштового зв’язку, експрес-перевізником або декларантом. Варто звернути увагу, що межа фактурної вартості, від якої починається декларування товару, залежить від країни призначення.

Що потрібно знати, заповнючи митну декларацію:

 1. Митна декларація складається в кількості примірників, яка залежить від країни відправлення, але не менше трьох.
 2. У формі CN23 необхідно вказати повні адреси відправника та адресата (одержувача), найменування кожного предмета, що пересилається, його масу та вартість.
 3. Митне оформлення здійснюється через митний орган за місцем юридичної діяльності підприємства. 
 4. Адреси одержувача та відправника мають бути написані мовою країни призначення, французькою або англійською мовами з дублюванням назви країни українською мовою.
 5. Також потрібно уточнити, чи вкладення (продукти тваринного, рослинного походження, харчові продукти і т.п.) підлягає карантину чи підпадає під інші обмеження.

Приклад митної декларації:

митна декларація CN23

Які товари не можна відправляти за кордон поштою

У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати: 

 • вогнепальну зброю і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини;
 • військове спорядження, якщо інше не передбачено законодавством;
 • наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, включені Державним комітетом з питань контролю за наркотиками до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства, та радіоактивні речовини;
 • предмети непристойного та аморального змісту;
 • дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу, окрім паспортів громадянина України для виїзду за кордон;
 • товари, експорт, яких здійснюється з порушенням прав інтелектуальної власності;
 • предмети, які становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу, що визначається відповідно до законів України;
 • харчові продукти тваринного походження без термічної обробки;
 • живих тварин, крім бджіл, п’явок, гусениць тутового шовкопряда, паразитів та винищувачів шкідливих комах, призначених для дослідження цих комах, якими обмінюються офіційно визначені установи;
 • предмети, ввезення яких заборонено до країн, визначених у керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень.

Джерело: depo.ua