Події Е&L

Ксенія Савчук

10 важливих порад як навчитись швидко продавати товари в інтернеті

11:19, 10/01/2022

Якщо ви давно хотіли продати зайві речі або завести маленький бізнес за допомогою платформи OLX.

Серед сотень тисяч оголошень на є ті, які відразу чіпляють погляд і викликають бажання одразу зателефонувати продавцеві. А є такі, що залишаються поза увагою. Як потрапити до категорії перших, щоб потенційні покупці обрали саме твій товар? Наші 10 порад допоможуть тобі продавати швидше та успішніше.

 1. Напиши привабливий заголовок

Заголовок повинен чіпляти, але не переборщіть з квітчастими описами. Все ж таки покупець, якщо шукає конкретну річ, буде вводити в пошуку відповідні слова. Не “шикарна спідничка з оборками та трояндами на подолі”, а скоріше “червона спідниця”. Не бійся розгорнутих описів та характеристик. Заголовок “Продам смартфон Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/64GB. у відмінному стані” більш промовистий, ніж “Продам небитий телефон сяомі”.

 1. Зроби гарні фотографії

Якщо ти продаєш одяг, як мінімум одне фото краще зробити на собі чи манекені, бажано з різних ракурсів. Річ має бути чистою і згладженою — ніхто не захоче купувати м’яту ганчірку з плямами.144 грн.189 грн-23%329 грн.519 грн.585 грн-11%6499 грн.8299 грн-21%2999 грн.

Фото мають бути якісними, щоб товар можна було добре розглянути. І не захоплюйся фільтрами – нехай знімок відображає реальний колір речі. Найкраще вибрати природне освітлення, але при цьому уникати прямого сонячного світла. Вибери однотонне контрастне тло, прибравши все зайве з кадру.

 1. Підготуй правильний опис

Перші кілька рядків опису — найголовніші, оскільки саме на них звертають увагу насамперед. Тому на початку оголошення пиши найважливішу інформацію.

Використовуйте абзаци, щоб інформація легше читалася, а також не забудь перевірити текст на грамотність. Заздалегідь відповідай на питання, які може поставити покупець про стан товару, його особливості, як проходитиме оплата та доставка, що робити у разі, якщо товар не підійшов.

Найголовніше, на що звертає увагу покупець:

 • Стан товару. Нехай його опис буде правдивим та детальним, щоб потім у тебе не виникли проблеми з іншими покупцями та не з’явилися негативні відгуки.
 • Опис речей. Якщо це предмет гардеробу, напиши, з чим можна носити, і до чого він підходить. Зроби заміри, тому що розмірна сітка у різних брендів відрізняється. Можеш написати коротку історію речі та чому ти вирішила її продати. Найголовніше – зачепити покупця.
 • Умови оплати та отримання товару. Платна чи безкоштовна доставка? Чи є післяплата? Чи потрібна передоплата? Чи можна отримати товар за допомогою послуги “OLX Доставка”?

Використовуй своє справжнє ім’я у підписі. Віра чи Галина Семенівна викликають набагато більше довіри, ніж, наприклад, Космічна киса чи Verchik1997.

як правильно продавати на олх
Не соромся фотографувати одяг на собі (можна без голови) © depositphotos.com
 1. Використовуй ключові слова грамотно

Твоє оголошення можна буде знайти не тільки на самому сайті OLX, але й безпосередньо з Google. Тому використовуй ключові слова, щоб полегшити роботам завдання та підвищити свої шанси у видачі. Зазвичай рекомендується згадувати ключове словосполучення кілька разів, але важливо не переспамити. Не варто використовувати тексти на кшталт: “Замовити манікюр Київ. Манікюр з виїздом додому. Київ манікюр поруч зі мною. Манікюр вдома ціна, послуги манікюру. Зробимо швидко та якісно майстер Світлана”. Подібний набір ключів може викликати підозру у системи та на сторінку накладуть санкції.

 1. Встанови адекватну ціну

Необов’язково продавати брендову сукню за 50 грн. Але що нижча ціна і якісніша річ, то швидше її куплять. Якщо у тебе не інтернет-магазин, ціни в якому зрозумілі і формуються ринком, а ти просто хочеш позбавитися зайвих речей, то допоможуть такі правила.

 • Дізнайся ціну нової речі. Якщо товар б/у, продати його за тією ж вартістю не вийде – людина краще придбає його в магазині з гарантією.
 • Перевір ціну на аналогічні речі. Подивися скільки продавці хочуть отримати за схожі товари. Твоя річ опиниться в цій же категорії, і вона повинна мати можливість конкурувати. Під час перегляду інших оголошень ти зрозумієш, який нижній та найвищий поріг ціни твого товару.
 • Зважай на сезон. Взимку у тебе більше шансів продати теплий пуховик, а влітку весільну сукню.
 1. Заповни всі фільтри

Насамперед тобі потрібно вибрати правильну категорію. Це дуже поширена помилка, з якою стикаються багато продавців, тому що на сайті багато категорій та інструментів. Звичайно, платформа сама запропонує правильне місце для публікації, яка не на своєму місці — про це тобі повідомлять поштою. Проте оголошення у своїй деактивується. Отже, перш ніж обирати категорію, уважно вивчи пропозиції інших продавців. Ну і заповни всі фільтри, якими клієнт зможе швидше знайти твоє оголошення.

як продавати на олх безкоштовно
Правильно вибери категорію та заповни всі фільтри на сайті © depositphotos.com
 1. Будь на зв’язку

Дуже важливо відповідати на повідомлення вчасно та інформативно. Постав себе на місце покупця: якщо ти написала уточнююче питання, а тобі не відповідають два дні – швидше за все, ти купиш цей товар в іншому місці. Намагайся не пропускати дзвінки, якщо вказуєш номер телефону, а також передзвонюй, коли є пропущені. Можливо, саме той дзвінок із незнайомого номера був від твого покупця.

 1. Будь коректна

Не читатимемо тобі лекцію про ділове спілкування, просто пам’ятай, що на початку будь-якого повідомлення прийнято вітатись, а також дякувати за звернення. Будь уважна та інформативна у своєму спілкуванні з покупцями, надай всю необхідну інформацію і не показуй, ​​що тебе відвернули від важливіших справ. Якщо хочеш продати свою річ, то маєш поводитися як учасник торгових відносин і пам’ятати, що клієнт завжди правий, навіть якщо це не так.

 1. Остерігайся шахраїв

Захищай свої дані та умови угоди, не потрібно надавати надто багато інформації про себе. Оформи спеціально одну карту для операцій в інтернет-торгівлі та не передавай нікому ідентифікаційні дані. Покупцеві достатньо повідомити 16 цифр на лицьовій стороні картки.

Шахраї можуть використовувати різні схеми для обману – просити більше даних на зразок терміну дії, кодів з зворотного боку картки, паролів із СМС. У жодному разі не передавай таку інформацію.

Для безпечного продажу можеш скористатися послугою “OLX Доставка” – у цьому випадку немає необхідності просити передоплату, а гроші на рахунок надійдуть після того, як покупець огляне та забере товар на пошті.

як безпечно продавати на олх
Будьте коректні з покупцями, але остерігайся шахраїв © depositphotos.com
 1. Вивчай конкурентів

Конкуренція серед оголошень неймовірна, і не забувай про те, що багато хто використовують платне просування. Тому, щоб виділитися, тобі потрібно подивитися на свій товар та оголошення з погляду покупця. Як його зачепити? Як зробити так, щоб він вибрав саме тебе? Перш ніж натиснути кнопку “Опублікувати”, вивчи схожі пропозиції конкурентів та подивися, які характеристики описують інші продавці.