Лайфхаки

Ксенія Савчук

Як придбати оригінальні парфуми в інтернеті?

15:29, 28/12/2021

Сьогодні онлайн можна купити практично все, що завгодно, у тому числі хороший брендовий парфум. Проте багато хто запитує: чи справді буде оригінальним аромат, куплений в інтернет-магазині? Як перевірити надійність магазину до моменту оплати? 

Через велику кількість факапів з покупками парфумерії онлайн ці питання набувають все більшої актуальності. Декілька моментів, на які тобі варто звернути увагу насамперед.

Покупця ловлять на відоме ім’я

Щоб привернути увагу потенційних жертв, шахраї запускають рекламні розсилки, маскуючись під відомий бренд чи парфумерно-косметичну мережу. Наприклад, часто в такій схемі обману незаконно експлуатують ім’я BROCARD. Також шахраї використовують чіпкі рекламні меседжі, наприклад, “безпрецедентні розпродажі залишків” або “ліквідація складу”, “у зв’язку із закриттям магазину”. Все це спритні і, як показує практика, робочі ходи, щоб привернути увагу та приспати твою пильність. Розпродаж черевик Levis. Зимова модель. Натуральна шкіра!Комплекти з бавовни за низькою ціною! Ціна впала на 50%Шурупокрут Makita 24V/12V + набір інструментів. Знижка!Зручний, безпечний та стильний чайник від Xiaomi.Смартгодинник – більше ніж 4000 моделей!Найнижчі акційні ціни на набори інструментів!

Якщо ти “купилася” на привабливу пропозицію і перейшла за посиланням, тоді дивися в адресному рядку, куди вона тебе завела. Чи не та літера в назві або неправильна їх послідовність (наприклад, brokard або brocadr замість brocard) допоможе виявити шахраїв. Експерти також радять звертати увагу на домен: якщо це безкоштовні та доступні кожному kiev.ua, in.ua, cc, biz, то з високою ймовірністю перед тобою сайт-одноденка. Серйозні надійні компанії мають адреси сайтів у форматі “назва.ua”, і такий домен може отримати тільки власник імені.

Фейкові сайти відрізнятимуться від офіційних та оформлення. Крива верстка, наявність помилок у текстах, відсутність інформації про компанію, адрес та телефонів, посилань на офіційні акаунти в соціальних мережах – це всі ознаки сайту, створеного нашвидкуруч і за короткий час. Обмежений асортимент і неможливість оплати товару при отриманні також повинні тебе насторожити. 

Брендовий парфум
Неймовірно низька ціна – головний маячок, що видає підробку   © cottonbro, pexels.com

Брендовий парфум не може коштувати дешево

Звичайно, бувають дуже привабливі цінові пропозиції на парфумерію. І якщо розпродаж, про яку йдеться у розсилці, дійсно проходить, інформація про неї буде на офіційному сайті та/або у всіх магазинах мережі. Адже перевірити ще нескладно: якщо в рекламі бачиш ім’я BROCARD, тоді переходь на офіційний сайт мережі та шукай відповідну інформацію у розділі “Акції” або у слайдері банерів.

Потрібно чітко розуміти, що оригінальні культові аромати ніколи не продаватимуться зі знижкою 80-90% або за ціною 300-400 грн. Є порогова вартість, нижче за яку бренд не опуститься. Тут враховані всі фактори, що впливають на ціноутворення та фактично є для покупця гарантією якості: розробка унікальної рецептури та сучасної упаковки, закупівля кращих компонентів, транспортування у точку продажу у відповідних температурних умовах, зберігання на спеціально обладнаному складі тощо. легендарний Chanel ніколи не коштуватиме 350 грн. Неймовірно низька вартість – головний маячок, що видає підробку.  

Гарантію якості мають лише аромати з авторизованих магазинів

Іноді онлайн-магазин здається цілком благонадійним (та й блогери його активно рекламують у своїх сторизах). Потрібно розуміти, що це може бути лише красива картинка на екрані мобільного телефону. Одним із основних показників якості та оригінальності продуктів з інтернет-магазину є наявність у бренду фізичних магазинів. Більшість люксових брендів просто не дають право продавати свою продукцію (тобто авторизацію) продавцям, у яких можна купити продукцію тільки онлайн.

Взагалі отримати таке право від Dior, Guerlain, Kenzo, Givenchy та інших топових марок вкрай складно: потрібно не тільки відкрити пару-трійку офлайн-магазинів, але й пройти кілька етапів перевірок, підтвердити свою відповідність стандартам бренду, загалом бути чесним гравцем ринку. Якщо магазин отримав авторизацію і може це підтвердити, у справжності його продукції не слід сумніватися. В Україні такі інтернет-магазини можна перерахувати на пальцях однієї руки, серед них – brocard.ua та letu.ua.

Одна покупка “не там” може позбавити всіх грошей

Справді, покупка на сумнівному сайті може вилитися в куди більшу неприємність, ніж здобуття підробленого парфуму та втрата трьох сотень гривень. Існує такий вид шахрайства як фальшиві платіжні шлюзи. Схема виглядає так: при оплаті замовлення покупець потрапляє на платіжну сторінку (звичайно ж, фейкову), авторизується в акаунті та вводить sms-код, а в цей час зловмисники здійснюють переказ усіх грошей з рахунку.

оригінальні парфуми валентино
Шукай оригінальні товари тільки в авторизованих магазинах © Charisse Kenion, unsplash.com

Як уникнути шахрайства? Радимо тобі відвідувати перевірені інтернет-магазини

Нехай безліч підводних каменів не відлякає тебе від покупок онлайн. Навпаки, інтернет-магазини – відмінне місце для придбання парфумерії, зокрема. Варто лише запам’ятати кілька основних правил.

  • Шукати оригінальні товари в авторизованих магазинах – ті, в які можна ходити хоч онлайн, хоч офлайн.
  • Не довіряти надмірно низькій ціні на люксовий продукт.
  • Не приймати імпульсних рішень про покупку, коли побачила привабливу рекламу.
  • Перевірити ще раз інформацію про акції на офіційних сайтах.

Здається, тобі залишилося зайти на надійний сайт, наприклад, brocard.ua, підібрати оригінальний парфум із гарною знижкою, швидко оформити онлайн-замовлення – і вже завтра насолоджуватися розкішним ароматом. Або приберегти подарунок до новорічної ночі!