Посередники

За прогнозами,  до 2021 року кількість онлайн-користувачів, які щодня використовують месенджери в роботі й спілкуванні, збільшиться до 2,48 млрд.

Сьогодні месенджери – вже не просто додатки для спілкування. Компанії використовують їх як платформу для комунікації з покупцями, а самі користувачів – як один з каналів для здійснення онлайн-покупок. Завзяті шопоголіки й любителі знижок вже знайомі з таким поняттям, як спільні покупки в месенджерах. В Україні інтернет-магазини не пропонують такий величезний вибір товарів і по таким привабливими цінами, як магазини в Європі, США, Китаї. Крім того, багато відомих брендів досі у нас не представлені в роздрібній торгівлі.

Звичайно, придбати бажаний товар на закордонних сайтах можна і самостійно, але при цьому є шанс зіткнутися з низкою проблем: багато іноземних інтернет-магазинів не приймають до оплати закордонні картки; незнання мови часто призводить до складнощів при виборі товару, підборі розміру; інколи в інтернет-магазинів є вимоги до мінімальної суми замовлення. Якщо замовляти речі по акції, то вартість міжнародної доставки може перекрити всю вигоду від покупки.

Як виглядають покупки через посередника?

Ви перебуваєте в одній з груп в Viber або Telegram, організованої посередником. Найчастіше від нього або інших учасників групи дізнаєтеся про акції, цікаві пропозиції на іноземних сайтах або самі підбираєте бажаний товар в інтернет-магазинах, в яких здійснюються закупівлі.

Оплачуєте вартість товару (+ комісію від посередника, але вона є не завжди), а після отримання товару посередником оплачуєте його доставку. Далі забираєте товар при особистій зустрічі, або адміністратор відправляє вам через зручну службу доставки. Багато баєрів (так ще називають посередників) пропонують клієнтам реєструватися на платформах на зразок Bunddler, де потім і збирають замовлення, ведуть рахунки і зберігають звіти про оплату і виконаних замовленнях. Які переваги замовлення через посередника? не потрібно витрачати час на оформлення замовлення і проведення платежів на кожному сайті; посередник може допомогти з усіма питаннями, що стосуються характеристик товару.

Зокрема, підкаже різницю в американських, українських та європейських розмірах одягу і взуття; ви можете купити всього одну річ, і її доставка майже нічого не буде вам коштувати; посередник не тільки інформує про актуальні акції на цікавлять вас сайтах, а й часто пропонує додаткову знижку на товар, яку отримує від продавця за часті і великі замовлення; вартість міжнародної доставки виходить набагато дешевше, ніж при замовленні самостійно, так як посередник об’єднує безліч замовлень.

Приклад: вартість доставки звичайної пари взуття з американського сайту 6pm становить близько $40. При оформленні покупки через посередника вона складе близько $10; при виникненні будь-яких проблем із замовленням (немає в наявності, немає розміру, шлюб і т. д.), посередник самостійно організовує повернення грошей і переводить їх вам назад на карту. На чому ж заробляє посередник, запитаєте ви? На додаткових знижкових купонах від продавців. У кожному інтернет-магазині є своя rewards-система.

Можна накопичувати бали за покупки, а потім обмінювати їх на гроші або знижки. Також багато посередників стягують комісію, яка оплачується додатково до вартості товару. Або отримують вигоду при розрахунку вартості доставки товару. Вартість міжнародної доставки при спільних покупках виходить набагато дешевше, ніж при замовленні самостійно.

Найпопулярніші методи оплати та доставки Товар оплачується відразу після оформлення замовлення шляхом переказу грошей на рахунок посередника.

Найпопулярніші методи – переказ грошей з картки на картку (через card-to-card сервіси та інтернет-банкінг), поповнення рахунку через термінал.

ТОП-10 інтернет-магазинів серед любителів спільного шопінгу

  1. Carter’s
  2. George
  3. GAP
  4. Oldnavy
  5. 6PM
  6. PUMA
  7. H&M
  8. Victoria’s Secret
  9. Mango
  10. Zara

Як бачимо, бренди дитячого одягу й товарів лідери. Отже, найбільшою популярністю покупки через посередників користуються у молодих мам.

Які недоліки спільних закупівель в месенджерах ми для себе відзначили?

Замовлення доводиться чекати 2-3 тижні, іноді й до місяця. Складно визначити потрібний розмір одягу, особливо якщо необхідний товар продається на американському або британському сайті. Але посередник в силу свого досвіду завжди готовий допомогти в цьому питанні. Ще один нюанс – ми не знаємо, чи всі посередники зареєстровані як фізична особа-підприємець і, відповідно, чи сплачує податки. Але економія на покупках, іноді суттєва, переважує недоліки і привертає все більше і більше онлайн-користувачів до спільних покупок в месенджерах.