Е-комерція

Ксенія Савчук

Як Amazon контролює своїх співробітників: від штучного інтелекту до шпигунського агентства

14:27, 07/04/2021

Рітейл-гігант Amazon потрапив під критику через неcправделівого звільнення співробітниць в 2020 році. Також на цьому тижні 5 800 працівників складу Amazon в Бессемера голосують за створення профспілки. Якщо їм це вдасться, це може дати поштовх для створення профособзов Amazon по всій країні. Як Amazon контролює своїх працівників і що їм не подобається?


Національна рада з трудових відносин встановив, що Amazon незаконно звільнив двох своїх співробітниць торік, повідомляє New York Times.

Емілі Каннінгем і Марен Коста були учасницями співтовариства Amazon Employees for Climate Justice (AECJ), яке закликало Amazon розробити план боротьби зі зміною клімату та інші екологічні ініціативи. Під час пандемії COVID-19 Коста і Каннінгем критикували компанію за негідні умови роботи для працівників на складах і відсутність заходів безпеки для співробітників.

Тепер Національ рада звинуватять Amazon в несправедливій трудовій практиці. Компанія повинна врегулювати справу або воно буде передано на розгляд судді в адміністративних справах.

На цьому тижні національне управління з праці підраховує тисячі бюлетенів, які визначать, сформують чи майже 6 000 робочих профспілка працівники складу Amazon за межами Бірмінгема, штат Алабама. Робочі стикаються з надмірним тиском і вимогам до продуктивності праці, і компанія ретельно контролює їх виконання. Business Insider зібрав п’ять інструментів, за допомогою яких Amazon намагається контролювати своїх співробітників.

Для водіїв є неоднозначна система Netradyne Driveri

Водії Amazon, багато з яких є сторонніми підрядниками, які керують фургонами Amazon, дізналися раніше в цьому році, що їх фургони почнуть оснащуватися чотирикомпонентної камерою з біометричними індикаторами зворотного зв’язку, повідомляв Insider в лютому. Система відстежує, швидкість руху, на скільки уважний до того, що відбувається на дорозі, аж до того позіхає він. Трансляція відправляється менеджерам компанії.

Деякі водії визнали цю практику агресивної, і принаймні один водій звільнився в знак протесту, сказав він Фонду Thomson Reuters.

 Amazon прокоментували звільнення водія, надавши позитивні відгуки водіїв і повідомила Insider, що компанія «інвестує в безпеку у всіх операціях і недавно почала впроваджувати провідну в галузі технологію безпеки на основі камер у всьому автопарку доставки».

Для складських робітників є «час на завдання» і «помічники» по соціальному дистанціювання.

У квітні 2019 року Insider повідомив, що компанія впроваджує систему відстеження «робочого часу» складських робітників або кількості часу, протягом якого вони не працюють безпосередньо. Система може привести до звільнення працівника складу без прямої участі людини-начальника або менеджера. У своїй заяві для Insider Amazon сказав: «Абсолютно невірно, що співробітники звільняються за допомогою автоматичної системи», і стверджував, що, попри автоматичне відстеження, кадрові рішення приймають менеджери.

Ця система була фактором при голосуванні профспілок в Бессемера, штат Алабама: одна з робочих сказала Insider, що, на її думку, робітники були несправедливо покарані, а система не була досить прозорою. Співробітник також повідомив Insider, що менеджери мають можливість редагувати завдання у вільний від роботи час «на свій розсуд».

Нижче на відео (включено до звіту Insider від червня 2020 року і тепер відсутній в акаунті Amazon News на YouTube) можна побачити як працює дистанційний помічник: зелені кола оточують робочих, якщо вони підтримують відстань шести футів. Якщо робочі підходять дуже близько один до одного, кола загоряються червоним. В Amazon ввели таку систему, щоб дотримуватися карантинні умови.

Для деяких співробітників Whole Foods існують «теплові карти» профспілок.

У квітні 2020 року Insisder повідомив, що після придбання Whole Foods Amazon відстежувала десятки чинників, які вказують на профспілкові настрою, в тому числі відстань до профспілкового офісу і кількість скарг від персоналу у відповідному магазині. Ці показники дозволили скласти рейтинг 510 місць на той момент, заснований на ймовірності того, що працівники цих місць продовжать роботу з профспілками.

В Amazon заявили: «Теплова карта відносин [членів команди] призначена для виявлення магазинів, схильних до ризику об’єднання в профспілки». Відповідаючи на питання Insider про карту, представник Amazon сказав, що при опитуванні працівників Whole Foods вони сказали, що воліли б мати «прямі відносини» з менеджерами замість представництва профспілок.

Перевірка співробітників через приватне агентство

У листопаді 2020 року компанія Motherboard повідомила, що Amazon працювала зі шпигунським агентством Пінкертона, відомим своїми антипрофспілкові зусиллями, щоб шпигувати за складськими працівниками по всій Європі. А в грудні 2020 року Insider повідомив, що оперативники Пінкертона проникли в приватну страйк в Барселоні, склавши звіт про прибулих робітників і журналістів. Amazon відреагував на повідомлення Insider про страйк в Барселоні, заявивши, що «будь-яка діяльність, яку ми вживаємо, повністю відповідає місцевим законам і проводиться при повному знанні і підтримки місцевої влади».

За матеріалами: Business Insider, New York Times Джерело: retailers.ua