Події Е&L

Xiaomi обігнала Apple і стала другою у світі за продажами смартфонів — експерти

13:53, 19/07/2021

Китайський виробник смартфонів Xiaomi у другому кварталі 2021 року обігнав американську компанію Apple і став номером два у світі за виробництвом смартфонів.

Про це повідомила дослідницька компанія Canalys, передає Reuters.

За даними експертів, Xiaomi вперше посіла друге місце з часткою у 17% від світових поставок смартфонів, що на 3% більше, ніж у попередньому кварталі.

Світові постачання смартфонів у другому кварталі виросли на 12%. Лідирує на ринку нині Samsung Electronics з часткою у 19%. Apple опустилася на третє місце з часткою у 14%.

Середня відпускна ціна смартфонів Xiaomi приблизно на 40% та 75% дешевша у порівнянні з Samsung і Apple відповідно, зазначає менеджер із досліджень Canalys Бен Стентон. Додає, що основним пріоритетом для Xiaomi цього року є зростання продажів своїх високопродуктивних пристроїв. І, схоже, їй це вдається.

У звіті зазначається, що поставки компанії від початку 2021 року виросли більш ніж на 300% в Латинській Америці, на 150% в Африці та на 50% у Західній Європі.

У січні 2021 року адміністрація президента США Дональда Трампа в останні дні його каденції запровадила санкції щодо китайської компанії Xiaomi. Підставами назвали ймовірну співпрацю зі спецслужбами Китаю.

Раніше до санкційного списку потрапив й інший китайський виробник смартфонів — Huawei. За даними ЦРУ, компанію фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.