Люди Е&L

Ксенія Савчук

Walmart продає торгову мережу Asda

10:32, 05/10/2020

Walmart продає мережу супермаркетів Asda за 8,8 млрд доларів. Покупцями стали брати-мільярдери Ісса та група акціонерних товариств TDR Capital. 

Нагадаємо, що Asda – одна з найбільших британських мереж роздрібної торгівлі. Брати Мохсіну та Цубер Ісса відомі як засновники компанії-оператора автозаправних станцій EG Group. Два десятиліття тому Walmart заплатив за мережу Asda 6,7 млрд фунтів стерлінгів. 
На момент продажу Asda мала статус третьої за кількістю супермаркетів торговою мережею країни. Нові власники планують збільшити чисельність торгових точок шляхом придбання менших магазинів. Завданням є стати гідним конкурентом для Tesco та Sainsbury.

Після здійснення оборудки Walmart збереже частину власності у мережі Asda, а також своє представництво у правлінні. Тим часом нові власники обіцяють вкласти у розвиток бізнесу один мільярд фунтів. Більша частина інвестиції піде на удосконалення ланцюгів постачання, щоб зберегти ціни у супермаркетах на низькому рівні. 

Минулого року Walmart намагався продати мережу Asda за 7,3 млрд фунтів компанії Sainsbury’s, але угоду зірвала заборона британських антимонопольних органів. 

Джерело: logist.fm