Логістика

Вибухи поштоматів «Нової пошти» сталися в Києві та Одесі: реакція компанії

10:52, 30/07/2021

У поштоматах “Нової пошти” двічі спрацювала закладена саморобна вибухівка. Тепер компанія хоче посилити безпеку.

Вибух в Києві

Вчора, 29 липня, вранці стався  вибух в одному з торгових центрів на столичній Оболоні. Постраждалих не було.

На місці правоохоронці виявили, що саморобний пристрій на основі піротехнічних виробів був встановлений в одній зі скринь поштомату.

Про пошкодження майна, яке було розміщено в інших скриньках, не сповіщається.

Вибух в Одесі

Аналогічний випадок стався у поштовому відділенні на Миколаївській дорозі в Одесі. Працівники пошти виявили, що дверці комірки для зберігання посилок пошкоджені.

Поліціянти встановили, що в одній зі скриньок поштомату спрацював саморобний пристрій, що складався з електротаймера, акумуляторної батареї, петарди, паперу та поліетилену. Внаслідок вибуху так само ніхто не постраждав.

За фактом обох вибухів відкрили провадження за ч. 2 ст. 194 ККУ (умисне знищення або пошкодження майна). 

Реакція “Нової пошти”

Компанія називає ці події “тривожним сигналом настроїв в суспільстві”. Тепер “Нова пошта” хоче посили безпеку поштоматів. З цією метою компанія вирішила:

  • Встановити рапіскани (рентгенотелевізійні установки для перевірки посилок та вантажів) на всіх своїх терміналах та депо. Сьогодні вони є на сортувальних станціях в Києві і Львові.
  • Почати співпрацювати з професійними кінологічними службами у всіх регіонах для виявлення підозрілих посилок та вантажів.
  • Впровадити процес повної ідентифікації клієнтів для унеможливлення ситуації відправлення підозрілих посилок через підставних або неіснуючих людей.
  • Раніше “Нова пошта” подала до суду на Державну споживчу службу в Харківській області через “необґрунтовано великий штраф” у розмірі понад 325 млн гривень. У компанії зазначали, що органи контролю намагаються “додушити” бізнес.
  • 16 липня Держпродспоживслужба вирішила скасувати штрафи для “Нової пошти”.