Події Е&L

Ксенія Савчук

«Ваші дані стосуються не тільки вас – блокуйте рекламу в кожному додатку», – фахівець з безпеки даних

14:46, 08/06/2021

Чому нам рекламують те, що ми бачили, хоча навіть не обговорювали? Ресурс vc.ru публікує переклад  Twitter-тред  фахівця з безпеки даних Роберт Грива. Він стверджує, що потрібно блокувати рекламу в кожному додатку і розповідає якусь інформацію рекламодавці збирають про користувачів. 

Я повернувся додому після тижня у мами – і тепер мені рекламують її зубну пасту, якою я користувався у неї вдома. Ми не говорили про цей бренд, хто не шукає його в мережі – нічого подібного. Дозвольте мені, як фахівцю з захисту персональних даних, розповісти, як це працює.

Перш за все, додатки соцмереж вас не прослуховують – цю теорію змови неодноразово викривали. Але, чесно кажучи, їм це і не потрібно – адже все інше, що ви необдумано віддаєте, набагато дешевше і набагато серйозніше.

Ваші програми збирають безліч даних з телефону: унікальний ідентифікатор пристрою, місце розташування, демографічні дані.Агрегатори даних платять за збір інформації звідусіль. Чи використовуєте дисконтну карту в супермаркеті? Кожна покупка – набір даних для продажу. Вони можуть зіставити мої покупки в аптеці з моїм аккаунтом в Twitter – адже я надав обом цим компаніям свою електронну пошту і номер телефону. А заодно погодився на обмін даними, коли прийняв умови обслуговування і політику конфіденційності. І тут починається формене божевілля.

Якщо мій телефон регулярно знаходиться поруч з іншим, компанії розуміють це за даними GPS. І вони починають відтворювати мережа людей, з якими я регулярно спілкуюся. Рекламодавці можуть зіставити мої інтереси, історію переглядів і покупок з інтересами оточуючих, а потім показувати мені оголошення в залежності від того, з ким я зараз перебуваю поруч.

Мені будуть регулярно підсовувати оголошення про речі, які мені не потрібні, але їх може захотіти той, з ким я спілкуюся – і підсвідомо я почну розмову про, скажімо, довбали зубній пасті. Для цього не потрібно прослуховувати людини. Досить порівняти агреговані метадані.

Величезна кількість людей дає ці дані, адже всім наплювати. Ми вирішили, що наше особисте життя нічого не коштує, це програшна битва з рекламодавцями, а ми вже й так занадто багато про себе розповіли.Список всіх даних, які просить додаток Facebook на iOS

У підсумку вони знають про зубну пасту моєї мами, знають, що я був у неї, знають мій Twitter. І тепер я в Twitter отримую рекламу маминої зубної пасти.

Ваші дані стосуються не тільки вас. Мова про те, що їх можна використовувати проти ваших знайомих і тих, кого ви навіть не знаєте – щоб несвідомо формувати поведінку людей.

Останні оновлення  iOS дозволяють блокувати відстеження в додатках, що призвело Facebook в сказ. Соцмережа просто благає натиснути кнопку “Погодитися” і працювати як раніше. Блокуйте рекламу в кожному додатку. Справа не тільки в вас – ваші дані формують інтернет. Так, він ніколи не стане тим дивним місцем, яким був раніше – великий бізнес прийшов, щоб висмоктати з нього все веселощі і ваші гроші. По крайній мере, спробуйте ускладнити їм завдання.

Джерело: retailers.ua