Логістика

Вартість угод на складські приміщення падає

11:01, 03/04/2020

Понад 60% вартості угод оренди складських приміщень, укладених у Польщі в I кварталі, впала.

У 2,4 мільйона євро Avison Young спочатку оцінив вартість операцій на ринку комерційної нерухомості в Польщі. Це майже втричі більше, ніж рік тому. Гроші найчастіше вкладаються у склади.

Майже 1,5 мільярда євро вкладено в склади на Віслі – 95% суми, яка брала участь протягом 2019 року. Значна частина припадає на великі портфельні операції, в т.ч. придбання нерухомості, зняття з Goodman Central Europe GLP. В офіси інвестували 0,72 мільярда євро, домінував капітал, де було придбано нерухомість за 0,52 мільярда євро. 

У 2019 році було побито ще одну рекордну вартість транзакцій – 7,7 млрд євро. Ринок був оптимістичним щодо 2020 року. Що змінюється коронавірусом? Експерти Avison Young зазначають, що гравці е-комерції можуть бути основними переможцями. Інтерес інвесторів до такої нерухомості може бути більшим через важливість електронної комерції та “деглобалізацію” ланцюгів постачання. “Основні” властивості класу (стабільні, нові товари в центральних місцях з довгостроковими договорами оренди) також можуть зайнятися. Ринок роздрібної торгівлі, а також розробники будуть вимушені зіткнутися з проблемами – через затримки будівництва та зменшення ентузіазму переселенців. Експерти Avision Young відзначають, що продавці та фінансові установи зосереджуються на операціях з надійними, відомими партнерами.

Нагадаємо, які правила для транспорту запровадила Франція.

Джерело: rp.pl