Е-комерція

Вантажівки McDonald заправлятимуть біопаливом з відпрацьованої олії

14:39, 05/08/2020

252 ресторани швидкого харчування McDonald, що працюють на території Нідерландів, почали збирати та віддавати на перероблювання використану при смаженні продуктів олію. Раніше компанія таку ж вимогу поставила до своїх мереж у Великій Британії та Індії.

Нафтопереробний завод у Роттердамі почав приймати цю сировину та повертати у McDonald готове для заправки його вантажівок біопаливо. У Європі подібний досвід мають такі компанії, як Pizza Hut, Subway, Kentucky Fried Chicken та ін.

За словами фахівців, шкідливі викиди після використання зробленого з олії біодизеля на 90% менші, ніж при використанні аналогічного пального, зробленого зі звичайної нафти. Йдеться не про рівень окису вуглецю, а про інші сполуки, значно шкідливіші, які утворюються при спаленні солярки з певним вмістом сірки та інших природних домішок у викопному паливі. 

Також розробники біодизельних технології працюють над зменшенням викидів СО2 і створенням гібридних транспортних засобів, які споживали б значно менше олійного пального. 

Ця стратегія довела свою ефективність в Індії. Наприклад, 85 ресторанів швидкого харчування у Мумбаї здатні зібрати щомісяця 35 тис. літрів відпрацьованої олії. Економічний ефект підрахувати не важко. Та найголовніше, що McDonald може тепер відзвітувати про свій внесок у захист довкілля та відбитися від звинувачень з боку природозахисних організацій. 

Джерело: Logist.fm