Події Е&L

В Україні створили чат-бот для підлітків

14:56, 23/02/2022

Фундація Дарини Жолдак створила чат-бот “Талантелла”. Він покликаний допомогти підліткам повірити в себе та розвивати свої таланти.

Чат-бот створили для того, щоб підтримати молодь у її прагненнях і мріях удосконалити свої здібності. У Фундації програму описують як “віртуальні обійми у світі, де тебе ніхто не підтримує”.

У процесі роботи над чат-ботом він перетворився зі Служби підтримки таланту на персонажа Талантеллу. Вона спілкується з підлітками однією мовою, вживає сленг і жартує.

Що пропонує “Талантелла”:

  • ТЕСТ ДЛЯ УСВІДОМЛЕННЯ ВЛАСНИХ ЗАХОПЛЕНЬ І ЗДІБНОСТЕЙ — потрібно просто вибрати картинки з переліку, які сподобалися найбільше, а бот розповість про інтереси;
  • АНКЕТА ДЛЯ ДРУЗІВ — за допомогою неї близьке оточення підлітка може вказати на його сильні сторони й таланти;
  • ТАЛАНОВИТІ ПЕРЕДБАЧЕННЯ ТА ІСТОРІЇ УСПІХУ — їх підготували для підтримки мотивації юнацтва. Якщо ж у переліку історій успіху немає тієї людини, яка надихає певного підлітка, він може написати в полі “Хто твій краш” (сленг; англ. crush —  людина, яка дуже подобається) прізвище й імʼя особи, про яку хочеться дізнатися більше.

Перед запуском чат-бот протестували 100 підлітків, їхні відгуки були позитивними. 

“Кожен шлях реалізації починається із самооцінки та віри в себе. Нині близько 400 тисяч підлітків готуються обрати професійний шлях. А сервіси та інструменти, як-от чат-бот, допомагають їм повірити у свої сили, заохочують реалізовувати свій творчий потенціал та згодом перетворити його на професію”,  розповідає Андрій Федорів, підприємець, експерт з маркетингу й інвестор, засновник Фундації Дарини Жолдак.

Пʼятсотий користувач бота отримає від Фундації книжку “Талант: інструкція з використання”, тисячний юзер — фірмовий світшот “Запалюй”, а п’ятитисячний — грант на підтримку таланту в еквіваленті до 500 у.о. (ідеться про навчальні інструменти, обладнання, освітні курси, які сприятимуть реалізації таланту).