Події Е&L

Uniqlo перероблюватиме одяг для вторсировини

11:04, 08/10/2020

У ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що японський рітейлер «швидкого одягу» Uniqlo оголосив про приєднання до гігантів роздрібної торгівлі одягом Zara та H&M у розв’язання проблеми непотрібних товарів. Йдеться про створення системи збирання та переробки одягу, який  залишається у неліквідах, повернений покупцями тощо. 

Продати такий товар надзвичайно важко. Секонд-хенди також не можуть усе «проковтнути», відзначають експерти. Тож потрібно подумати про перероблювання чи утилізацію. Адже тримати великі неліквідні запаси на складах – це сьогодні велика розкіш для будь-якої компанії.

Один зі шляхів – організувати виробництво з перешиття одягу, у якому неліквіди виступають якісною сировиною. Зокрема, вже можна назвати цілком придатним для переробки пух з теплих курток. У Сінгапурі вже працюють підприємства, які допомогли утилізувати таким чином 620 тисяч пухових курток.

Утім, можна використовувати підкладку, тканину та навіть фурнітуру. Це важче, але можливо, відзначають фахівці. В компанії H&M Group розповіли, що вони своїми силами вже збирають 25-30 тис. тонн одягу за рік. 

Розвиток цього бізнесу відбувається під егідою боротьби з забрудненням довкілля. Адже непотрібний одяг не потрапляє на сміттєзвалища, а індустрія пошиття менше закупає нових матеріалів, виробництво яких вимагає значної витрати енергії. Та можна помітити ще одну особливість. Йдеться про зменшення попиту на тканини, що зрештою має призвести до їх здешевшання.