Е-комерція

Ксенія Савчук

Укртелеком планує здати в оренду 260 тисяч кв.м комерційних приміщень

13:48, 20/05/2020

Телеком-оператор «Укртелеком» збільшує пропозицію комерційної нерухомості в оренду. Більшість приміщень розташовані в центральних районах міст і обласних центрів, а ціни – невисокі. Для малого бізнесу і стартапів це можливість отримати комерційне приміщення за вигідною ціною.

Компанія здає в оренду площі, вивільнені в процесі модернізації. Вони не задіяні у виробничому процесі та не будуть використовуватися в основній діяльності. Приміщення, як правило, здаються під офіси, торгівлю, послуги. Портфель комерційної нерухомості різноманітний: від невеликих офісів до площ на 3000 кв. м з можливістю подальшої суборенди.

Нещодавно Укртелеком виставив на майданчик ProZorro 1500 нових об’єктів комерційної нерухомості загальною площею 260 000 кв. м. Ознайомитися з ними можна на спеціальному ресурсі.

Основні орендарі – малий і середній бізнес.

«Серед факторів, що сприяють попиту з боку потенційних орендарів – зручне розташування більшості об’єктів нерухомості, адже 60% площ знаходяться в центральних районах міст і обласних центрів, – розповідає Євген Нищенко, директор департаменту управління нерухомістю« Укртелекому ». – Також орендарям надається можливість перепланувань і проведення ремонту приміщень під власні потреби та підключення до Інтернету та телефонії ».

Орендні ставки на нерухомість телеком-оператора залежать від стану і місця розташування будівлі. Наприклад, орендувати офіс в будівлі «Укртелекому» на вулиці Антоновича в столиці (район НСК «Олімпійський») можна від 360 грн/місяць/кв. м, з ПДВ. А офіс неподалік від Міністерства інфраструктури – від 80 грн / місяць / кв. м. Але є і нежитлові приміщення в селах, найдешевші з них здаються від 9 грн / кв. м.

У компанії зосереджені на наданні в оренду приміщень. Цим займається окремий напрямок – департамент управління нерухомістю «Укртелекому». Робота з пошуку нових орендарів і взаємодії з вже існуючими здійснюється регіональними підрозділами департаменту. Це чіткий і послідовний процес від підготовки площ (їх вивільнення) для подальшої здачі в оренду до безпосереднього укладання договорів з орендарями, і їх подальшого супроводу.

Згідно з фінансовим звітом у 2019 році доходи від здачі в оренду комерційної нерухомості збільшилися на 34% і склали 291 млн грн. Загальний портфель нерухомості компанії становить 2,8 млн кв. м, під комерційні цілі використовується близько 30% нерухомості. Щорічно компанія здає майже 70 000 кв. м нових площ, в залежності від темпів модернізації.

ТОП-10 об’єктів нерухомості від Укртелеком, які можуть зацікавити малий і середній бізнес

 1. Львів, вул. Дорошенко 26
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/orenda-kompleksiv/budivlya-nezhitlova54/
 2. Дніпро, вул. Херсонська 26
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/arenda-nedvizhimosti/ofisni-primishchennya123/
 3. Херсон, Бєлінського 9/38
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/arenda-nedvizhimosti/ofisni-primishchennya93/
 4. Харків, вул. Державенская 4
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/orenda-kompleksiv/nezhitlova-budivlya250/
 5. Харків, пров. Лопатинський 9
  http://property.ukrtelecom.ua/search/index.php?tags=&how=r&q=%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82
 6. Київ, вул. Антоновича 40
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/arenda-nedvizhimosti/budivlya32/
 7. Тернопіль, вул. Чорновола, 4
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/arenda-nedvizhimosti/ofisni-primishchennya-2-pov-1/
 8. Умань, вул. Європейська, 8А
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/arenda-nedvizhimosti/ofisni-primishchennya-1-pov-59/
 9. Запоріжжя, пр-т. Соборний, 133
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/arenda-nedvizhimosti/ofisni-primishchennya170/
 10. Луцьк, вул. Лесі Українки, 52
  http://property.ukrtelecom.ua/predlozhenija/arenda-nedvizhimosti/ofisni-primishchennya-3-poverkh/

Нагадаємо, Укрпошта продає свої приміщення.

Джерело: retailers