Логістика

Укрпошта відзвітувала про 165 млн грн прибутку за минулий рік попередила про майбутні збитки

14:30, 29/04/2021

В Укрпошті заявили, що очікують одержати збиток в 128 млн грн за підсумками першого кварталу.

За підсумками 2020 року прибуток Укрпошти склала 165 млн грн за даними міжнародного аудитора. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Половину цих коштів компанія планує перерахувати до держбюджету. Чистий дохід національного поштового оператора склав 9,18 млрд грн.

Відзначається, що за останні п’ять років поштовий оператор збільшив чистий дохід вдвічі із середнім щорічним приростом 19%. За підсумками 2020 року приріст склав 18%. Основним фактором цього зростання в компанії назвали збільшення обсягів по ключових напрямах бізнесу.

Зокрема, за минулий рік компанія збільшила обсяги посилок на 24,7%. Також відбулося зростання обсягів дрібних пакетів на 16,5%, платежів – 18,9%, перекладів – 13,4%.

Однак в першому кварталі поточного року Укрпошта очікує отримати збиток близько 128 млн грн. У компанії такі втрати пов’язують насамперед з підвищенням мінімальної зарплати в країні. Відзначається, що це збільшує ключову (70%) статтю витрат підприємства на фонд оплати праці.

У компанії додали, що не можуть компенсувати зростання витрат зміною собівартості послуг або підвищенням тарифів, оскільки в Укрпошті такі зміни регулюються державою.

« Замість того, щоб сприяти успіху державного підприємства, ми отримуємо відвертий популізм і небажання привести регульовані тарифи на послуги, які формують 53% всіх доходів Укрпошти, до економічно обгрунтовані», – зазначив гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський.
Смілянський зазначив, що за результатами першого кварталу 2021 року обсяги внутрішніх і міжнародних відправлень ( посилки і дрібні пакети) виросли на 36% і 30% відповідно.

У компанії підкреслили, що такі, як відправка листів і бандеролі досі залишаються на рівні 2020 року. У березні Національна комісія з держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації не схвалила підвищення тарифу на універсальні поштові послуги більш ніж на 30% у два етапи.

Нагадаємо, що в перебігу останніх місяців Укрпошта кілька разів зверталася до уряду з проханням переглянути тариф на доставку пенсій та соціальних допомог у 2021 році. Підвищення тарифу на 11% було затверджено в останній день березня.