Люди Е&L

Ксенія Савчук

Укрпошта відновлює міжнародну доставку посилок

12:28, 03/03/2022

З 1 березня Укрпошта почала відновлювати доставку експорту.

Про це повідомила пресслужба компанії.

“На даний момент експортні відправлення з 8 регіонів (Львівська, Хмельницька, Волинська, Чернівецька, Тернопільська, Івано-Франківська, Рівненська, Закарпатська області) оформляються стабільно на ММПО Львів, з подальшою доставкою через Польщу по світу”, – йдеться у повідомленні.

Практично решта регіонів працюють на прийом пошти у відділеннях. Укрпошта працює над відновленням прямих магістралей між областями та подальшою доставкою до Львова експортних відправлень, наприклад, такими маршрутами стануть Одеса-Львів та Дніпро-Львів.

“Наш партнер Pochta Polska виділив Укрпошті можливість обмінюватися з іншими поштами імпортом-експортом на своїй території та здійснювати передачу експорту для авіадоставки п’ятьма міжнародними авіалініями: Lufthansa, Lot, AirBaltic, KLM, Turkish Airlines. Такий спосіб доставки Укрпошта вже використала 2020 року на початку карантину – тоді, незважаючи на обмеження, вдалося зберегти міжнародну доставку”, – додали у компанії.

Перша машина до Польщі прибула 1 березня о 05:00 ранку, доставлений нею український експорт готується до навантаження на літаки. Насамперед до Польщі доставлять експортні відправлення, які на момент початку російського наступу перебували у процесі оформлення на сортувальному центрі до ММПО Київ (близько 20 тонн).

Крім Польщі, транзитом для Укрпошти на прийом імпорту з усього світу виступають Словаччина, Латвія та Молдова. Пошти цих країн приймають для Укрпошти відправлення зі всього світу, які доставляють до українського кордону, де вже Укрпошта перевантажує імпорт у власні вантажівки для доставки відправлень Україною.

Поки що небо України повністю закрите для цивільної авіації, тому поки що Укрпошта не зможе разом з Windrose здійснювати відправку прямих вантажних літаків до аеропорту Нью-Йорка.

“Щойно буде знято обмеження, ми відразу відновимо програму польотів. Зараз Укрпошта працює над відновленням чартерних рейсів, які по дорозі назад могли б доставляти гуманітарну допомогу” – повідомили в Укрпошті.

Наразі багато національних пошт Членів Всесвітньої поштової Спілки висловили підтримку українському народу і зараз відбувається узгодження спеціальних пропозицій для перевезення посилок з гуманітарною допомогою для українців. Інформація про ці пропозиції буде пізніше.