Логістика

Укрпошта увійшла в ТОП-30 кращих пошти світу за індексом поштового розвитку

15:33, 15/10/2020

«Укрпошта» увійшла у ТОП-30 кращих пошт світу за індексом поштового розвитку. За результатами відповідного рейтингу Всесвітнього поштового союзу Україні вдалося обійти такі країни як Норвегія, Катар та Казахстан, які вкладають значні державні інвестиції у розвиток своїх національних пошт.

У порівнянні з минулорічним рейтингом, національний поштовий оператор покращив свої позиції одразу на 7 позицій.

Всього до рейтингу увійшло 170 країн, а у групі держав з ідентичним до України ВВП саме «Укрпошта» продемонструвала найкращий результат. 

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій привітав генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського і всіх працівників компанії з цим вагомим досягненням і наголосив на необхідності  подальшої модернізації й цифровізації пошти – будівництві сучасних сортувальних центрів для оновлення застарілої логістичної мережі та збільшенні кількості пересувних мобільних відділень по всій країні.

Інтегрований індекс розвитку поштового зв’язку країн (2IPD) визначався за спеціальною методикою на основі аналізу даних трекінг-бази про поштові відправлення за 2020 рік, офіційної статистики щодо діяльності поштових операторів та власних досліджень Всесвітнього поштового союзу.

Кожна зі 170 країн світу оцінювалася за показниками ефективності (від 0 до 100) за 4 аспектами поштового розвитку: надійність доставки, доступність доставки (розміри мережі та обсяги поштового обміну), портфель продуктів та інноваційність. Крім того, 2IPD оцінює не лише операційний бік діяльності поштових служб (доставку), але й стратегічний та соціальний. Зокрема, це управління бізнес-портфелем і фінансова доступність.

«Завдяки роботі «Укрпошти» Україна вперше увійшла до рейтингу 30 найкращих пошт світу – Postal Development Index 2020. Ми тільки починаємо розбудову інфраструктури, проте навіть поточні результати дають «Укрпошті» можливість наблизитися до групи лідерів, хоча нам трохи не вистачило балів, аби увійти до списку Global Postal Champions (потрібно 60 балів, а у нас 58.64). Але я впевнений, що після побудови нових сортувальних центрів, депо, оновлення відповідної ІТ-інфраструктури та прийняття закону 2788-д про поштовий банк ми займемо своє місце серед лідерів», – зауважив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.