Події Е&L

Український стартап MaxAh розробляє найпотужніший у світі акумулятор на основі графену

13:18, 23/11/2021

Інженерно-технологічний стартап MaxAh, який працює над технологією виробництва літієвих джерел живлення з використанням українського графену, отримав підтвердження перспективності розробок державного хіміко-технологічного університету.

Як повідомили представники стартапу, готовий прототип (з покращеними порівняно із звичайними акумуляторами показниками потужності заряду та зберігання енергії) може бути представлений вже наприкінці другого кварталу 2022 року.


Найпотужніший акумулятор у світі

MaxAh використовує графен українського виробництва у катодному чи анодному матеріалі у неводних електролітах при створенні літієвих джерел живлення. Це дозволяє покращити показники потужності заряду, процесів розподілу та зберігання енергії.

«Основний акцент на нашому рідному графені. Необхідним елементом електродів у наших тестах є двошаровий графен синтезований в Україні. Це згодом дозволить створити вертикально-інтегрований процес виробництва. Титан, марганець, літій – все це є у нас у країні. Не просто їсти, а готове до використання», – зазначають у MaxAh.

Крім того, в ході реалізації проекту стартап займається розробкою джерел енергії на основі марганцевої шпинелі, сірки, залізо-фосфорних сполук, а не лише одного елемента. Це значно розширює варіанти оптимальних показників на виході.

«Наша мета — продукт для ключових сфер застосування: транспорт, енергетика, електроніка, космос, медицина, оборона. Наш підхід вирішує одразу три завдання: відсутність готового продукту, повільну розробку та виробництво джерел енергії, а також надхмарну вартість цього виробництва. Це не гасла – це факти», – заявили представники стартапу.

Створення прототипу планується у другому кварталі 2022 року.

Український стартап з виробництва електровелосипедів  Delfast зацікавився акумуляторами з використанням українського графену ще до етапу тестування нашої технології.

«Літій-іонні акумулятори за останнє десятиліття набули значного поширення у різних галузях та сферах нашого життя. Від мобільних пристроїв та електричного транспорту до систем зберігання енергії для енергетичного сектора та сектора відновлюваних джерел енергії. На жаль, сьогодні вони не в змозі вирішити проблеми та задовольнити потреби ні великих промислових виробництв, ні кінцевого споживача нас з вами», — зазначив генеральний директор MaxAh Сергій Дубиневич.

За планом стартапу, вже наприкінці другого кварталу 2022 року ринку буде представлений прототип нової батареї, а постачання продукту може розпочатися через 6-7 місяців з моменту презентації прототипу. Загальний план розвитку виглядає так:

  1. Тестування різних систем та оформлення наукової документації;
  2. створення фізичного прототипу;
  3. Залучення додаткових інвестицій;
  4. Оптимізація існуючого бізнес-плану з урахуванням ризиків та прогнозів;
  5. Подання продукту широкої аудиторії.

Чому це цікаво

З розвитком електроніки, що носиться, і популяризацією електрокарів (більшість автовиробників вже оголосили, що до 2030-2035 року припинять випуск авто з ДВС) питання ємності та швидкості зарядки акумуляторів стоїть все гостріше.

А згідно зі звітом аналітичного агентства Allied Market Research, розмір світового ринку літій-іонних акумуляторів із використанням графену досягне $95,6 млрд до 2027 року.

Економічні прогнози та зацікавленість як користувачів, так і виробників пристроїв є основними стимулами для стартапу MaxAh залучати додаткові інвестиції, комерціалізувати та масштабувати власні розробки.