Е-комерція

Українці зможуть літати країною з цифровими документами

14:40, 24/07/2020

З 27 липня пасажири зможуть літати по Україні з цифровими документами, доданими до додатка «Дія». Нова послуга стане доступна в аеропортах Львова, Харкова, Херсона, Одеси, Запоріжжя і «Київ» (Жуляни), повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Скористатися «Дія» можна тільки під час внутрішніх рейсів. Для цього потрібно використовувати електронну версію ID-карти або біометричного закордонного паспорта.

Як це працює?

У мобільному додатку «Дія» з доданим цифровим ID-паспортом або закордонним паспортом потрібно згенерувати QR-код і дати його пред’явити його з екрана свого смартфона на пункті контролю авіабезпеки. Після цього пасажиру дозволено здійснити політ.

Пресслужба Мін цифри зазначила, що таким чином персональні дані громадян не зчитуються. Працівники аеропорту зможуть перевірити тільки дійсність документа.

Зміна реєстрації місця проживання дитини

Також в «Дія» запустили електронну реєстрацію місця проживання дітей до 14 років. Зараз послуга доступна в тестовому режимі в Києві, Харкові, Рівному, Львові, Луцьку, Одесі, Кривому Розі, Вінниці, Запоріжжі та Маріуполі. Пізніше вона стане доступна по всій країні, повідомили в Мінцифри.

Щоб скористатися послугою потрібно заплатити адмінподаток і заповнити заяву на порталі «Дія», потім в той же або на наступний день (крім вихідних) змінити реєстрацію місця проживання.

Раніше ми писали, що українці зможуть підтвердити РНУКПН (раніше – ідентифікаційний код або ІПН) за допомогою ID-карти і свідоцтва про народження.

Також РНУКПН (реєстраційний номер облікової картки платника податків) незабаром буде зображатися в електронному вигляді, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.