Е-комерція

Українці скупилися на 107 млрд грн онлайн у період пандемії

13:47, 28/12/2020

У 2020 році кожна десята покупка в Україні була здійснена в інтернеті. Ринок виріс майже вполовину:

Кількість онлайн-оплат в Україні зросла за 2020 рік мінімум на 50% в порівнянні з минулим роком, а загальна сума придбаних в мережі товарів і послуг досягла 107 млрд грн – це на 41% більше, ніж у 2019 році. Такими даними поділилися з UBR.ua в групі компаній EVO.

В кінці минулого року компанія також прогнозувала зростання ринку електронної комерції, але тільки на 15%. Пандемія прогноз скоригувала: в онлайн перейшло безліч рітейлерів, від мінівиробництв до кав’ярень.

“Тепер майже 9% всіх покупок в Україні відбувається онлайн – на маркетплейсах, в онлайн-магазинах і соціальних мережах “, – констатують в EVO, порівнюючи цей показник, з одного боку, з рівнем онлайн-покупок в Китаї (30% від усіх), а з іншого, з часткою e-commerce в Україні у 2019 році на рівні в 7%. Тоді ринок виріс на 17%.

Експерти очікують збільшення продажів через інтернет на третину і в майбутньому році. Цьому посприяють 4 фактори:

  • поява безпечних способів онлайн-оплат на маркетплейсах;
  • здешевлення доставки;
  • поліпшення якості обслуговування, в тому числі в частині швидкості обробки замовлень;
  • перехід в інтернет традиційних офлайнових ніш – ліків і продуктів.

“У кілька разів виріс попит на доставку з магазинів і ресторанів. Навіть після пандемії малоймовірно, що покупці відмовляться від цих зручностей”, – констатують в EVO.

У самій компанії, що об’єднує маркетплейси Prom.ua, Bigl.ua, Crafta.ua, Shafa.ua, IZI.ua, також зафіксували зростання числа замовлень на 42% у 2020 році. При цьому там відзначають падіння середнього чека на 10%, обумовлене тим, що зростання замовлень відбулося шляхом користування товарів повсякденного вжитку. 

При цьому аналітики додають, що кількість онлайн-оплат за товари та послуги в інтернеті збільшилася більш ніж на 50%. На маркетплейсах близько 15% розрахунків проводиться в момент покупки. З такими темпами накладений платіж, готівкові та переклад “на карту”, вважають в EVO, незабаром втрачу популярність, як менш безпечні та зручні.

Втім, поки зростання онлайн-оплат стримується ціною транзакції для продавця, яка становить 2% від ціни товару. Це в 4 рази більше, ніж в Європі.

Джерело:ubr.ua.