Люди Е&L

Ксенія Савчук

У Німеччині H&M оштрафували на $ 41 млн за збір даних про співробітників

13:49, 06/10/2020

Рітейлер H&M був оштрафований на 35 млн EUR ($ 41 млн) за порушення приватного життя його співробітників, повідомляє Business Insider. 

Як показало розслідування, представництво компанії в Німеччині незаконно збирало і зберігало особисті дані декількох сотень співробітників.

Це другий за величиною штраф, накладений на окрему компанію за витік даних, після того як в 2018 році ЄС ввів нові закони про Спільний регламент захисту даних. Перший найбільший випадок був проти Google у Франції в 2019 році, коли компанію оштрафували на 50 млн EUR ($ 58,8 млн) за збір та обробку даних користувача з метою персоналізації реклами.

За даними агентства, з 2014 року H&M збирав і зберігав дані про умови проживання і особистому житті співробітників, зокрема – історії хвороб і відпустки. Деякі керівники також вели записи про приватне життя співробітників, які вони чули під час розмов на робочому місці, включаючи розмови про сім’ю і релігійнs переконання. Деякі з цих приміток були дуже докладними, а керівники оновлювали їх у міру появи проблем. Крім оцінки продуктивності праці менеджери також використовували дані для прийняття рішень про прийом на роботу. 

Деяка інформація зберігалася в цифровому вигляді. Про незаконний збір даних стало відомо, коли інформація стала на кілька годин доступною для всієї компанії через помилки конфігурації в жовтні 2019 року.

H & M виплатила компенсацію всьому потерпілому персоналу і заявила, що компанія вважає конфіденційність і захист даних “вищим пріоритетом”. “Розмір штрафу відповідає меті віднадити компанії від порушення особистому житті співробітників”, – заявив глава відомства Йоханнес Каспар. Він також заявив про бажання керівництва H & M компенсувати завдану шкоду всім постраждалим на місцях і відновити довіру до компанії як до роботодавця.

  • Виручка H & M в Україні за дев’ять фінансових місяців (грудень 2019 – серпень 2020)  збільшилася на 10% – до 156 млн шведських крон ($ 17,49 млн), тоді як в гривні продажі зросли на 5% – в порівнянні рік до року. 
  • H & M оголосив про плани закрити в наступному році 250 магазинів у всьому світі через зростання онлайн продажів. Зараз мережа об’єднує 5000 торгових точок. Відповідно, компанія планує скоротити мережу на 5%.

Джерело:  Business Insider