Е-комерція

Taobao Taiwan закриває сайт електронної комерції, оскільки уряд ставить під сумнів китайське право власності

15:10, 15/10/2020

Taobao Taiwan закрив свій сайт електронної комерції в четвер після того, як уряд наказав фірмі перереєструватись як підтримку Китаю або залишити острів, що є частиною заходу посилити контроль за китайськими фірмами на тлі зростання напруженості між Тайбеєм і Пекіном.
Зареєстрована у Великобританії компанія Claddagh Venture Investment, яка керує Taobao Taiwan, заявила, що закрила сайт електронної комерції через “багаторазову невизначеність на ринку”. Це не було детально розроблено.

Кладдаг заявив, що припинить свою діяльність на Тайвані до кінця 2020 року, додавши, що це допоможе торговцям доставляти існуючі замовлення покупцям.

“Після обережних обговорень … компанія прийняла болісне рішення зупинити діяльність Кладда на Тайвані 31 грудня цього року”, – йдеться в повідомленні.

У серпні Тайвань заявив, що Кладда фактично контролюється китайською компанією Alibaba Group Holding Ltd, і дав цій фірмі шість місяців, щоб дезінвестирувати або перереєструватись як підтриману Китаєм, а не як іноземну, або покинути острів.

Кладдаг сказав, що Taobao Taiwan не підпадає під Alibaba і є іншою компанією, ніж Taobao China, Алібаби.

Alibaba не відразу відповіла на запит про коментарі в четвер.

Демократичний Тайвань, на який Китай претендує як на свою суверенну територію, вже давно обережно ставиться до китайських інвестицій на острові. У серпні він заборонив місцеві продажі китайських телевізійних потокових сервісів, що працюють на зразок iQiyi та Tencent Holdings.

Джерело: fashionnetwork.