Е-комерція

Стан розвитку е-комерції у країнах Європи

11:21, 21/05/2021

Минулого року у світі логістики та електронної комерції відбулося багато чого. Пандемія коронавірусу багато в чому сприяла розвитку електронної комерції, але також призвела до того, що багатьом компаніям довелося внести суттєві зміни в короткостроковій перспективі. Який стан виконання електронної комерції в кожній країні у 2021 році?

Перенести електронну комерцію важко. Якщо ви вагаєтесь, вас чекають втрати доходу та відбивання клієнтів. Вам краще знайти ідеальний момент для міграції, коли ще час! Зареєструйтесь зараз, щоб відстежувати цей вебінар!

Несподіване та безпрецедентне зростання електронної комерції в Європі минулого року спричинило певні проблеми, особливо у сфері реалізації. По всьому континенту центри забезпечення та постачальники працювали без зупинок на повну потужність, щоб обробити всі ці онлайн-замовлення. А на додачу до цього також зросла кількість повернень та виклики, створені Brexit.

Але яка ситуація на сьогодні щодо виконання в країні та галузі? Компанія Salesupply щойно випустила інформаційний документ під назвою «Стан виконання електронної комерції 2021», в якому він надає уявлення про ситуацію.

Виконання електронної комерції в Нідерландах

Топ-5 найбільш швидкозростаючих онлайн-галузей Нідерландів

Пандемія справила сильний вплив на електронну комерцію в Нідерландах. У першій половині минулого року витрати в Інтернеті зросли на 4 відсотки, тоді як кількість онлайн-замовлень зросла на 22 відсотки. Харчі та засоби особистої гігієни були найбільш швидкозростаючою інтернет-галуззю в Нідерландах минулого року, за нею йшли меблі та мода.

Для голландських споживачів високі витрати на доставку є важливою причиною відмови від своїх кошиків для покупок. Але довший час доставки та відсутність вибору варіантів доставки також мають великий вплив на коефіцієнт конверсії інтернет-магазину.

Голландці найбільше повертають замовлення через Інтернет.

У Нідерландах середній час доставки складає 2 – 3 робочі дні, хоча також приймається максимум 3 – 5. Більша частина споживачів частіше обирають інтернет-магазин, де вони можуть самостійно вказати бажаний час доставки. А коли йдеться про повернення, голландці повертають більше, ніж споживачі в інших країнах, про які йдеться в доповіді.

Виконання електронної комерції в Бельгії

Топ-5 найбільш швидкозростаючих інтернет-галузей Бельгії

У 2010 році в Бельгії було понад 7,5 мільйона споживачів електронної комерції. І шість з десяти спочатку проводять онлайн-дослідження, перш ніж вирішити зробити покупку в Інтернеті. Споживачі бельгійських споживачів в основному шукають електроніку та побутову техніку в Інтернеті, хоча найбільший ріст електронної комерції, як не дивно, спостерігався в категорії харчі та особистого догляду.

У порівнянні з іншими країнами газети, Бельгія, здається, має досить велику частку транскордонних продажів, а саме 30,8 відсотка. Нідерланди є популярним місцем покупок, а місцеві домогосподарства, такі як Bol.com та Coolblue, також присутні в Бельгії.

Бельгія має велику частку транскордонних продажів.

Коли вони замовляють через Інтернет, бельгійські покупці люблять отримувати свою продукцію, яку доставляють додому протягом дня. Click & Collect, який, наприклад, дуже популярний у Франції, не дуже затребуваний серед бельгійців. Лише 2 відсотки віддають перевагу цьому способу доставки.

Виконання електронної комерції в Німеччині

Топ-5 найбільш швидкозростаючих онлайн-галузей Німеччини

Німеччина має один з найбільших ринків електронної комерції в Європі. Тепер вона налічує понад 62,4 мільйона споживачів в Інтернеті, і, за прогнозами, до 2024 року ця кількість зросте до 69,2 мільйона. Електронна комерція в Німеччині зросла на 18,6 відсотка минулого року.

Згідно з інформаційним документом, більша частина німців не повертають жодної покупки в Інтернеті. І якщо вони все-таки повертають товари, то це переважно одяг, а потім взуття та побутова електроніка. Статті про хобі повертаються найменше.

Половина німців не повертає свої покупки в Інтернеті.

Роблячи покупки в Інтернеті, більше ніж кожен третій споживач у Німеччині вважає, що швидка доставка та можливість обрати адресу доставки дуже важливі.

Виконання електронної комерції у Франції

Топ-5 найбільш швидкозростаючих онлайн-галузей Франції

Тепер Франція має 46 мільйонів клієнтів електронної комерції, що робить цю країну одним з найбільших роздрібних ринків Інтернету в Європі. І ця кількість онлайн-покупців збільшиться ще на 11 відсотків до 51 мільйона користувачів до 2024 року.

Через спалах вірусу корона інтерес французьких споживачів змінився. Від витрачання грошей в Інтернеті на туризм та ЗМІ до придбання предметів у супермаркетах та замовлення спортивних товарів. Категорія харчових продуктів та особистої гігієни продемонструвала найбільший ріст, тенденція схожа у більшості європейських країн.

63% французів не повертають покупки в Інтернеті.

Що стосується повернення замовлення через Інтернет, французи переважно повертають одяг (18 відсотків) та взуття (12 відсотків). Але, як не дивно, понад 63 відсотки споживачів заявляють, що не повертають жодних покупок в Інтернеті.

Транскордонна частка у Франції порівняно низька – лише 6,8 відсотка. Але цей відсоток зріс (хоча і незначно, лише на 0,1 відсотка) минулого року.

Коли настає час вирішити, куди слід звернутися через Інтернет, 85 відсотків споживачів у Франції обирають доставку додому, оскільки це (тепер) є найбільш практичним рішенням для багатьох людей. Але на додаток до опції “забрати і поїхати”, все більша кількість споживачів також спокушається вибрати вибір і збирання в магазині. Це здебільшого через менші витрати на доставку.

Виконання електронної комерції у Великобританії

Топ-5 найбільш швидкозростаючих онлайн-галузей у Великобританії

У Великобританії понад 57 мільйонів онлайн-покупців. Очікується, що ця кількість збільшиться на 7 відсотків до 61 мільйона користувачів електронної комерції у 2024 році. Для британців найпопулярнішими причинами здійснення онлайн-покупки є негайна доставка додому та зниження цін. Деякі споживачі також люблять робити покупки в Інтернеті, оскільки асортимент товарів більший, ніж у фізичних магазинах.

Хоча 56 відсотків споживачів заявляють, що не повернули жодного замовлення в Інтернеті. Ті, хто це робить, переважно повертають одяг та взуття, придбані ними в Інтернеті. І коли вони купують ці товари та інші товари в Інтернеті, вони в основному роблять це в британських магазинах. Частка транскордонних продажів у Великобританії становить лише 4,1 відсотка.

Brexit не допомагає у транскордонній електронній комерції.

Salesupply стверджує, що Brexit, безумовно, не допомагає в цьому відношенні. 

“Затримки на митниці, перевізники, які припиняють свої послуги між ЄС та Великобританією, споживачі, котрі спочатку повинні сплатити ПДВ, перш ніж вони зможуть отримати свою посилку: транскордонна електронна комерція у Великобританії наразі не просувається”.

Виконання електронної комерції в Іспанії

Топ-5 найбільш швидкозростаючих інтернет-галузей Іспанії

Хоча індустрія моди припадає на найбільшу категорію товарів в іспанській електронній комерції, її харчова галузь зросла найбільше минулого року. Звичайно, це пов’язано із спалахом коронавірусу. В Іспанії 43 відсотки онлайн-покупців заявляють, що хотіли б повернути замовлені в Інтернеті товари. І коли вони це роблять, це переважно одяг та шоу. Маючи лише 6,3 відсотка, частка транскордонних продажів не дуже висока в Іспанії.

Salesupply любить зазначати, що в Іспанії змінилися переважні способи оплати. Накладений платіж був популярним способом оплати товарів, що купуються в Інтернеті, але ця тенденція змінилася на платежі дебетовими/кредитними картками або через такі онлайн-рішення, як PayPal та Amazon Pay.

Найкращі способи оплати в Іспанії змінилися.

Завдяки Covid-19 у світі логістики та виконання багато що змінилося, що призвело до того, що замовлення іноді займали більше часу, ніж планувалося. З усім тим, більшість користувачів електронної комерції в Іспанії очікують, що їх замовлення в Інтернеті буде доставлено протягом 2-3 днів.

Виконання електронної комерції в Італії

Топ-5 найбільш швидкозростаючих онлайн-галузей в Італії

Торік в Італії було понад 33 мільйони онлайн-покупців. З цієї групи три чверті проводять онлайн-дослідження перед тим, як зробити покупку. І, як і в інших європейських країнах, спалах коронавірусу призвів до переходу від туризму до супермаркетів. Отже, індустрія харчової та особистої гігієни в Інтернеті має найвищі темпи зростання у порівнянні з ситуацією у 2019 році.

Як і в Іспанії, перевага серед покупців щодо плати за товари змінилася. Колись накладений платіж був популярний в Італії, але зараз він навряд чи відіграє значну роль. В даний час споживачі в Італії вважають за краще платити за допомогою PayPal або кредитної картки.

66% італійців не повертають товари, куплені через Інтернет.

Інтернет-покупці в Італії, схоже, не так зацікавлені у поверненні, оскільки колосальні 66 відсотків стверджують, що вони не повертають товари, які вони замовили в Інтернеті. Але в рідкісних ситуаціях, коли вони повертаються, здебільшого одяг, взуття та побутова електроніка повертаються до Інтернет-магазину.

Торік відсоток транскордонних продажів в Італії становив 7,7 відсотка. Це вище, ніж у середньому по Європейському Союзу.

Виконання електронної комерції в Польщі

Топ-5 найбільш швидкозростаючих онлайн-галузей у Польщі

Близько 53 відсотків поляків принаймні іноді роблять покупки в Інтернеті. І коли вони це роблять, їх здебільшого цікавить замовлення взуття, одягу та їжі. Не дивно, що індустрія моди є найбільшим онлайн-сегментом у Польщі.

Інтернет-покупці в Польщі вважають за краще, щоб їх замовлення доставляли на автомат для посилок (Paczkomat, шафка або SwipeBox) або безпосередньо додому. Click & collect також є популярним способом доставки в Польщі.

Доставка на посилку популярна в Польщі.

Коли їм потрібно платити за товари, які вони купують через Інтернет, польські споживачі люблять платити при доставці. Минулого року щонайменше 42 відсотки польських споживачів здійснили платіж цим методом. Багато споживачів також платять через PayPal або Amazon Pay.

Двоє з трьох польських користувачів стверджують, що не повертають жодного товару, придбаного в Інтернеті. Серед найчастіше повертаються предметів – одяг та взуття.

Виконання стану електронної комерції 2021

Документ Salesupply “Стан виконання електронної комерції 2021” ви можете завантажити на їх вебсайті безплатно. У цьому документі ви знайдете не лише уявлення про ситуацію по країнах, а й по галузях. Наприклад, до 2020 року більшість споживачів b2b складали бебі-бумери та покоління X. Сьогодні понад 73 відсотки бізнес-споживачів – це тисячоліття.

Джерело: e-commercenews.