Е-комерція

Що тенденції пошуку кажуть про нові звички споживачів

13:42, 26/04/2021

Розмірковуючи про те, яким буде світ після пандемії, ми можемо бути впевнені в одному – багато хто з наших старих звичок залишаться в минулому.

Наша поведінка продовжує змінюватися. За допомогою Google Пошуку ми можемо дізнатися, які зміни відбулися у звичках споживачів. Наприклад, в будні дні користувачі стали частіше цікавитися продуктовими магазинами і замовленнями на винос, а такі запити, як доставка і коди знижок, найбільш популярні в вихідні.

Користувачі з країн Європи, Близького Сходу і Африки вводять в Google тисячі пошукових запитів. Вони допомагають зрозуміти, що саме змінилося в нашому способі життя, роботі, розвагах і тому, як ми робимо покупки. У відео ми розповідаємо про нові звички, які, швидше за все, залишаться з нами у 2021 році.

Дані пошукових запитів показують, що ми міняємо старі звички і моделі поведінки. Нижче ми розповімо, що саме змінилося.

Ми опановуємо новими навичками онлайн і офлайн.Ми перейшли на онлайн-навчання і розв’язувати побутові питання самі. На самоізоляції ми стали вчитися новому в інтернеті. У Великобританії, наприклад, збільшилася кількість пошукових запитів «як стригти волосся», а в Нігерії – «як зробити робота». Все більше людей розуміють, як легко можна навчитися чогось онлайн, тому кількість пошукових запитів, пов’язаних з отриманням нових знань, продовжить рости.

Ми все частіше використовуємо інтернет як джерело ідей і вдохновеніяБольшую частина минулого року ми не могли здійснювати покупки у звичайних магазинах. Це вплинуло на наші купівельні звички. Споживачі почали шукати ідеї в інтернеті. Наприклад, в Німеччині стали частіше шукати ідеї для ванної, а в Іспанії – ідеї для домашнього спортзалу. За нашими прогнозами, навіть після відкриття звичайних магазинів люди будуть шукати нові ідеї в інтернеті.

Ми хочемо підтримувати баланс між роботою і домом. Пандемія показала, що багатьом подобається працювати віддалено. Вони не хочуть повертатися до звичної роботи в офісі. Пошукові запити « регульований по висоті робочий стіл » в Швеції і « зручне робоче крісло»У Франції підтверджують це. Ми також переосмислюємо баланс між роботою і сімейним життям і знаходимо нові способи відпочивати. Наприклад, у Великій Британії люди шукають « прогулянки в лісі поблизу », а в Іспанії – « віртуальний спортзал ». Такі нововведення, як віртуальне відвідування музею (Франція), швидше за все, не будуть популярні після скасування обмежень, але інші віртуальні прогулянки і розваги міцно увійшли в наше життя.

Ми відкриваємо для себе нові формати общеніяНам довелося шукати способи проводити час з друзями і близькими не виходячи з дому. Про це говорить, наприклад, зростання популярності пошукового запиту « гри з друзями” в Іспанії. Багато вступили в нові спільноти в інтернеті: в Великобританії люди стали частіше шукати “віртуальні хори“, в Іспанії – «віртуальні класи», а у Франції – навіть «віртуальну регату». І хоча після закінчення пандемії більшість віддасть перевагу особисте спілкування, багато інтернет-спільноти, швидше за все, нікуди не зникнуть. Торік ми звикли спілкуватися через екран, і віртуальні зустрічі залишаться поширеним способом підтримувати зв’язок.

Ми придумуємо нові розваги. Многії звичні форми дозвілля стали недоступні, тому ми шукали альтернативи – від «настільних ігор онлайн» (Франція) до «приготування суші вдома»(Іспанія). Під час самоізоляції люди приймали рішення, що впливають на їх подальше життя, наприклад, вирішувалися завести собаку (Італія). Цікавий факт: 11% сімей в Великобританії взяли нового вихованця під час пандемії. Із завершенням пандемії ми повернемося до звичних розваг, але багато змін, що відбулися за цей час, залишаться з нами надовго.

Як реагувати на нові звички потребітелейПосле пандемії поведінку споживачів залишиться мінливим. Виникнуть нові потреби, а існуючі тенденції будуть розвиватися.

Найважливіше завдання бізнесу – підготуватися до можливих змін в поведінці споживачів. Ми розробили інструменти, за допомогою яких ви зможете побудувати стратегію, засновану на актуальних даних. В Google Trends можна відстежувати зростання популярності пошукових запитів в режимі реального часу. На новій сторінці статистики в обліковий запис Google Реклами ви знайдете персональні рекомендації та дані, які допоможуть виявляти нові можливості.

Нас чекає ще чимало несподіваних змін, але якщо ми знайдемо рішення сьогодні, то будемо готові до завтрашнього дня.

За матеріалами https://www.thinkwithgoogle.com/