Е-комерція

Ксенія Савчук

Що потрібно для зльоту інтернет-магазину

15:50, 22/12/2020

У сучасному світі створення інтернет-магазину є мало не основою всього бізнесу. Багато консервативні підприємці все ще віддають перевагу класичній методику ведення бізнесу. Однак, світ не стоїть на місці, щоб бути кращим необхідно йти в ногу з часом.

Коли підприємець вирішує перенести свій бізнес в інтернет або почати його з нуля в онлайні, він стикається з низкою проблем, які призводять до ще більших проблем і краху компанії. 

Ще до того, як почнеться розробка інтернет-магазину, потрібно вдало вибрати компанію, яка буде займатися створенням сайту. Хороший приклад такої компанії – інтернет-агентство ECHIZH. Вона працює в цій сфері вже 9 років і має великий досвід у створенні інтернет-магазинів. Але, знайти хорошу вебстудію це навіть не пів справи. Не можна відразу зробити так, щоб сайт потрапив в топ пошукових систем. Є багато різних деталей і факторів. Однією з найважливіших є SEO-проєктування. Саме від його якості залежить успіх сайту.

Євген Чиж, засновник інтернет-агентства ECHIZH

SEO-проєктування сайту і навіщо його робити

Процес SEO-проєктування є одним з (якщо не самим) найважливіших етапів до розробки будь-якого сайту. Від його якості залежить не тільки структура сайту, але і можливості подальшого просування. Чим краще опрацьована структура сайту – тим більше можливостей.

Якщо коротко, то SEO-проєктування – це процес створення структури сайту, для кращого розуміння веб ресурсу пошуковою системою, а також для підготовки майданчика до оптимізації та подальшому просуванню. SEO-проектування робиться тільки один раз, тому потрібно його робити якомога якісніше, щоб в майбутньому через це не виникало проблем, і не було зайвих витрат на доопрацювання сайту.

Основні етапи SEO-проектування

Якісне проєктування структури сайту можуть зробити тільки досвідчені SEO-фахівці, бо вони розуміють принципи роботи пошукових систем. 

Як і будь-який процес, SEO-проектування складається з декількох етапів:

 • Збір семантичного ядра – це складання списку ключових слів, який обов’язково повинен бути впорядкований. Складається з морфологічних форм і словосполучень в залежності від конкретної тематики. 
 • Кластеризація запитів – цей етап використовує напрацювання попереднього кроку. Основне завдання цього процесу – об’єднати ключові слова з семантичного ядра в групи (кластери), які в ідеалі групуються в залежності від властивостей описуваного об’єкта і результатів пошукової системи.
 • Карта структури сайту – можна зробити за допомогою програми Mind map. Також обов’язково потрібно продумати внутрішню перепосилання.
 • Проєктування меню – важливий етап, від якого залежить зручність використання сайту, а також DFI (Distance from Index).

Не упускайте моменти про EAT

В SEO є таке поняття YMYL (Your Money or Your Life) – це сайти, які належати до здоров’я і грошей. На основі YMYL проектувався і створювався інтернет-магазин yesfrukt.com, основним критерієм якого є EAT:

 • expertise (експертність);
 • authoritativeness (авторитетність);
 • trustworthiness (достовірність).

Для того, щоб сайт мав високий EAT, а відповідно ставився до YMYL і отримував найвищі місця у пошукових запитах, потрібно щоб він підходив під критерії оцінювання. Дивіться нижче, як шляхом усіх EAT моментів і оптимізації, яку робила компанія ECHIZH, виріс трафік на сайті YESFRUKT:

інтернет-магазин екзотичних фруктів Yesfrukt.com
Дані по ahrefs.com за один рік
Дані з Google Analytics

Тепер розберім кожен із критеріїв.

Експертність

Якщо коротко, експертність – це якість рівня контенту, з позиції інформативності. Це означає, що тексти на сайті повинні бути написані експертами. Зазвичай для цього копірайтери використовують термінологію і пишуть в інформаційному стилі.

Також, варто згадати, що контент вважається експертним в тому випадку, якщо це чийсь досвід. Такий контент іноді оцінюється навіть вище за рівнем експертність, ніж звичайні статті. Особистий досвід можна застосувати в усіх сферах, в тому числі та медичної тематики.

Авторитетність

Для того, щоб зробити контент авторитетним, потрібно вказувати автора. При чому, варто враховувати авторитет автора. Це повинен бути не просто абстрактний людина, а цілий персонаж зі своєю історією. Мається на увазі те, що автор повинен публікуватися не на одному сайті. В ідеалі він повинен вести свій блог на конкретну тематику, писати книги, рецензії, брати участь у конференціях і тд. Це необхідно для того, щоб асесори Google розуміли з ким вони мають справу. 

Також, для підвищення авторитетності, варто додати FAQ-page, Breadcrumbs, Organization і Author. Максимальне заповнення цих атрибутів зможе додати авторитетність будь-якого сайту.

Достовірність

Достовірність – останній, але важливий компонент EAT. Для її підвищення звичайно використовують відгуки, а саме додають на сайт (інтернет-магазин) можливість додавати відгуки. Як вже було сказано вище, особистий досвід може бути пріоритетною експертно написаних текстів. До такого досвіду відносяться і відгуки клієнтів.

Що ще по SEO? Зовнішнє просування

Всі перераховані вище дії називаються внутрішньою оптимізацією (просуванням). Що щодо зовнішнього SEO-просування сайту ? Якщо коротко, то до зовнішнього просування відносяться посилання на сайт залишені на інших авторитетних і достовірних ресурсах. Є такі види посилань:

 • анкорний;
 • безанкорние;
 • вічні;
 • орендні.

Анкорне посилання це посилання, які використовують ключові слова. Відповідно, безанкорне їх не використовують. Стратегія просування визначає який з видів посилань буде використовуватися при просуванні.

Розробка інтернет-магазину

Процес створення будь-якого сайту досить трудомісткий. Після розробки SEO-проектування створюється інтерактивний прототип сайту. Також потрібно вибрати движок, на якому сайт буде зроблений, для інтернет-магазинів найчастіше вибирають Magento, Opencart, Joomla. Вибір CMS дуже важливий, адже від нього залежить подальша розробка і просування, а відповідно і прибуток. 

Профіт

Сенс розробки інтернет-магазину, полягає в отриманні прибутку. Як показує практика, якщо сайт має зручний і красивий дизайн, то він далеко не завжди відразу стає популярною і прибутковою майданчиком. Адже для того, щоб люди заходили на сайт і як-то з ним взаємодіяли його потрібно просувати. 

Якщо зробити все за правилами, враховувати кожен момент, то за підсумком замовник отримує унікальний і простий сайт вже готовий до просування. Але, це тільки перший крок зробити правильний сайт або магазин, далі його потрібно просувати та незабаром ви відчуєте результат, залишиться тільки розв’язувати питання про те як масштабувати ваш бізнес, бути активним і прибуток не змусить себе чекати. 

Джерело: ain.ua