Е-комерція

Що купуватимуть українці в Чорну п’ятницю

11:36, 24/11/2020

Українська компанія для соціологічних опитувань Gradus Research спільно з NCG (Nostra Communications Group) провели дослідження на тему Чорної п’ятниці. Про рівень довіри жителів країни до цієї дати, планах на покупки, споживчих звичках і головних орієнтирах під час шопінгу читайте далі.

Про те, що це за день “Чорна п’ятниця” знають 97% респондентів, більша частина з них 50% робили покупки в цей день. Кращим днем ​​для шопінгу цю дату вважають тільки 6,4% опитаних, ще 34% – відповіли “скоріше так, ніж ні”.

Довіри до знижок в Чорну п’ятницю залишилося небагато: в те, що ціни знижуються, вірять лише 6% опитаних, ще 38% вважають, що прайс на товари “швидше знижується”. 26% українців думають, що ціни залишаються без змін, а 13% – що вони, навпаки, підвищуються.

Найбільші знижки, на думку опитаних, у наступних товарів: категорії електроніки та побутової техніки (47% і 43% відповідно). Ще 35% українців бачить знижки в категорії одягу і взуття, а понад 25% – не бачить їх зовсім.

Феномен спонтанності шопінгу в період Чорної п’ятниці також підтвердився: 71% покупок в цей день – спонтанні.

Крім цього, українці поділилися планами на Чорну п’ятницю 2020: тільки 35% опитаних планують щось купити. Серед них найбільше витратяться на електроніку (комп’ютери, ноутбуки, планшети, смартфони) – понад 48%, одяг і взуття – 44%, побутову техніку – 29% і косметику і побутову хімію – 22%.

Серед проблем, які турбують опитаних під час покупок в Чорну п’ятницю виділяють наступні: черги в магазинах – 60%, “зависання” касових апаратів в магазинах та інтернет-магазинів – 20% і 32% відповідно, затримка доставки – 23%, погана якість товару – 20% і невідповідність товару опису і зображенню в інтернет-магазині – 28%.

На що звертають увагу українці при виборі магазину для шопінгу в цей день? Найважливіший показник – це ціна – 81% і розмір знижки – 66%. Також 23% опитаних виберуть той магазин, де пропонують подарунок до покупки.

“Люди потребують приємних емоціях, особливо в наш час. Вони жадають спалахів щастя. Все це сприяє спонтанних покупок. Тому Чорна п’ятниця стає саме тим приводом, коли можна себе порадувати”, – Євгенія Близнюк, засновник і директор дослідницького агентства Gradus Research.

Дослідження було проведено спільно компаніями Gradus Research і NCG (Nostra Communications Group) методом самозаполнения анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus зображає структуру населення міст розміром понад 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 16-17 листопада 2020 року, розмір вибірки: 1434 респондента.

За матеріалами прес-релізу.