Е-комерція

Шахраї вигадали нову схему обману на OLX

10:45, 10/06/2020

Шахраї вигадали нову схему для витягування грошей з гаманців українців на платформі OLX.

Про це повідомив у своєму Інстаграм адвокат та блогер Роман Салабай. За його словами, він ледь сам не став жертвою шахраїв.

Алгоритм роботи злочинців працює наступним чином: Роман продає товар на OLX, потенційний покупець пише на Вайбер мобільного телефону Романа, все відбувається оперативно, і пропонує отримати товар через послугу OLX доставка, котра має бути гарантією того, що продавець не має наміру обдурити покупця, адже на період відправлення кошти блокуються на рахунку продавця, і коли покупець забирає товар, сума вартістю відправлення розблоковується.

Шахраї, відправляють у Вайбер посилання схожу на форму OLX доставки, в якому потрібно ввести усі реквізити банківської картки: номер, термін дії, CVV-код, та ініціали власника. Вводячи всі дані про Вашу банківську картку, ви даєте згоду шахраям зняти з неї кошти.

“Ніколи не вводьте у будь-яку форму більше інформації, ніж номер Вашої банківської картки!”, – наголосив Роман Салабай.

“Ведіть усю переписку та проведення платежів лише через OLX додаток, вводьте номер картки лише тоді, коли приходить запит на підтвердження через OLX додаток і Ви отримаєте свої кошти протягом двох годин, після того як покупець забере товар, який Ви відправляли через OLX доставку”, – порекомендував Роман.

Роман наголошує, аби всі були обачними, бо шахраї застосовують різні месенджери, розмова з потенційною жертвою ведеться оперативно, аби людина не встигла зорієнтуватись, та ввела усі реквізити.