Е-комерція

Розвиток e-commerce може привести до скорочення півмільйона робочих місць через 5 років

11:27, 27/01/2020

E-commerce можу стати руйнівною силою для всієї роздрібної індустрії: в той час як e-commerce створює 1 робоче місце, в традиційному рітейлі відбувається скорочення 4,5 робочих місця.

Розвиток e-commerce може привести до скорочення ще 500 000 робочих місць і закриття 30 000 компаній до 2025 року, говориться в дослідженні Euler Hermes.

На ситуацію впливає так званий “рітейл апокаліпсис” – банкрутства, скорочення, закриття магазинів і спад продажів у всьому світі, який відчувають багато секторів роздрібної торгівлі в останні роки.

Згідно з доповіддю, замість того, щоб замінити офлайн аналогічної прибутковою моделлю створення робочих місць, електронна комерція в цілому викликала руйнування, знищивши робочі місця в економіці і знизивши прибуток для всієї галузі.

За словами Euler Hermes, магазини постраждали найбільше: з 2008 року було втрачено майже чверть робочих місць в цьому секторі. Дослідження показало, що з 2008 року в США закрили 56 тисяч магазинів (10,7% офлайну) і скоротили 670 тисяч робочих місць (9,6%).

Більше того, 41% традиційних рітейлерів побачили зниження прибутку за цей період, в той час як e-commerce зростає на 10,5% в рік.

Спроби традиційних рітейлерів вийти в онлайн стають складними через таких онлайн-гігантів як Amazon eBay, через нові витрати і ризики.

Компанії, які оголосили себе банкрутами, вказували на зміну в звичках покупців: відмова від відвідування торгових центрів і перехід від покупок в офлайні до онлайну. За даними Fitch 50% банкрутств в 2019 році закінчилися ліквідацією. Серед ліквідованих брендів були взуттєвий рітейлер Payless, мережа дитячого одягу Gymboree і дискаунт-рітейлер Shopko.

Згідно зі звітом Euler Hermes приборкати темпи e-commerce можуть політичні заходи, такі як антимонопольні заходи проти домінування компаній, таких як Amazon, яка в даний час стикається з численними розслідуваннями своєї практики, а також тарифікація викидів вуглецю.

Нагадаємо, 6 головних трендів рітейлу 2020 з виставки NRF в Нью-Йорку.

Джерело: Retail Dive