Е-комерція

Рік з електронними фіскальними чеками: Фокстрот звітує про 90% продажів з ПРРО

12:42, 22/11/2021

Через рік після запровадження в Україні електронних фіскальних чеків найбільший в країні продавець електроніки – омніканальний бренд Фокстрот звітував про  результати роботи з впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО).

Станом на листопад 2021 року ритейлер видав своїм покупцям 2,3 млн електронних чеків, наростивши їх долю до 90% від усіх продажів – у роздрібних магазинах та офіційного інтернет-магазину бренду FOXTROT.UA.

Крім того, за цей час Фокстрот налагодив процес видачі непаперових чеків при доставці товару покупцям у 5 міст-мільйонників (Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Харків) та ще 27 містах України.

У компанії підкреслюють, що послуга з видачі електронного чека формує наступні конкурентні  переваги:

  • швидкість обслуговування. Адже фіскальний чек автоматично надсилається в особистий кабінет покупця чи на його електронну пошту, а значить на видрукування розрахункового документа не витрачається час;
  • безпека покупки та надійність продавця.  Клієнт Фокстрот гарантовано отримує підтвердження покупки з усіма реквізитами продавця для післяпродажного обслуговування – у паперовому чи електронному вигляді. Адже  з 2017 року фіскальний чек обов’язковий при торгівлі складною технікою з гарантійним талоном відповідно постанови № 231 Кабінету міністрів України.
  • економічний зиск від впровадження ПРРО. Програмні каси «не з’їдають» комерційну площу цегляного магазину, що дозволяє оптимізувати торгову площу.

У компанії називають ще одну перевагу: продавець, що працює з ПРРО, та його клієнт вносять свій внесок у збереження довкілля. Адже за рік роботи з електронним чеком тільки у Фокстрот зекономили 185 км паперу в аркушах формату А4, зберігши від вирубки 3,5 тонни дерев на виготовлення цього паперу.

–   Електронний чек своїми перевагами підсилює наш бренд, бо відповідає стратегічно важливому для нас тренду діджиталізації торгівлі. Ми раді першими поділитися з ринком власним досвідом зацифрування розрахункових операцій, – прокоментував рік роботи з ПРРО виконавчий директор компанії Фокстрот Олексій Зозуля. – Ця новація стане must have на ринку електроніки, адже чим прозоріший та безпечніший продавець, тим більше у нього покупців, тим сильніші його позиції на ринку.

Наразі каса у смартфоні (програмне РРО або реєстратор розрахункових операцій) у магазинах мережі працює паралельно зі звичайними, стаціонарними касовими апаратами. А всі електронні чеки від Фокстрот зберігаються на фіскальному сервері податкової служби України. Введення електронних чеків відбувалося поступово, що дозволило бренду та покупцям мінімізувати ризики від впровадження новації.