Е-комерція

Реєстрацію ФОПів переведуть в онлайн: Кабмін затвердив експериментальний проєкт

15:34, 28/04/2021

ФОПи будуть реєструватися онлайн без державного реєстратора.

Кабінет міністрів прийняв постанову “Про реалізацію експериментального проєкту по державної реєстрації фізичної особи підприємця в автоматичному режимі”. ФОПи зможуть зареєструватися онлайн на постійній основі.

Рішення прийнято на засіданні уряду 28 квітня, яке транслювалося на Youtube.

В рамках запропонованого експериментального проєкт надається можливість фізичній особі самостійно в автоматичному режимі без участі державного реєстратора зареєструватися підприємцем, пройшовши аутентифікацію і подавши заяву на державну реєстрацію програмними засобами.

Після цього заява буде передано до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для державної реєстрації.

Як наголошується в пояснювальній записці до проєкту, з квітня 2020 року послуги у сфері державної реєстрації фізичної особи – підприємця за заявами, поданими в електронній формі, представляються через Єдиний державний вебпортал електронних послуг “Портал Дія”. За цей період (з квітня 2020 року по лютий 2021 роки) такими послугами скористалися понад 300 тис. осіб, з яких близько 275 тис. – успішно.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 7 квітня ухвалила постанову про порядок виплат фізичним особам-підприємцям (ФОПам) і найманим працівникам за 8 тисяч гривень. Гроші отримають тільки в “червоній” зоні працівники підприємств, основний вид діяльності увійшов до списку.

Станом на 28 квітня заявки вже подали понад 300 тисяч осіб. Пенсійний фонд виділив на виплату компенсацій 200 млн гривень.

Джерело: rbc.ua.