Події Е&L

Puma знаходиться на межі банкрутства

10:45, 12/05/2020

Ситуація через коронакризу для Puma складається непростою, оскільки продажі впали вдвічі. Нова стратегія компанії Puma, глобального виробника спортивного одягу, полягає в тому, щоб вижити, одужати та, нарешті, відновити розвиток.

На перший погляд, показники першого кварталу виглядають не такими вже й поганими. Адже спад склав лише 1,3%, а загальний виторг від продажу продукції досягла 1,3 млрд євро. І все ж аналітики далекі від оптимізму. Вони нагадують, що в перші 10 тижнів року спостерігалося значне зростання. Пізніше ж, коли в Європі почався карантин, показники бізнесу полетіли в прірву.

Станом на кінець кварталу продажі становили лише половину від звичного обсягу. Чистий прибуток компанії впав на 61,6% і склала 36,2 млн євро. Як зазначив генеральний директор Бьорн Гюлден, з того часу, як в кінці січня Covid-19 вразив Китай, компанія працює над тим, щоб мінімізувати збиток в короткостроковій перспективі.

Проблема в тому, що різні ринки сьогодні знаходяться на різних етапах. Азія вже почала відкриватися, Європа тільки робить перші кроки до відновлення нормального життя, але Америка переживає середину карантинної фази. Там ще якийсь час будуть закриті всі магазини, нагадує Гюлден. За його словами, другий квартал буде значно гірше першого, оскільки протягом трьох місяців приблизно половина світу закрито для торгівлі спортивним одягом.

Для подолання кризи Puma взяла кредит на суму в 900 млн євро. Також компанія звернулася до всіх своїх партнерів з проханням об’єднати зусилля, щоб не допустити виникнення нових фінансових проблем.

«Мета полягає в тому, щоб жоден працівник Puma не втратив роботу. Щоб пережити цю кризу, ми співпрацюємо з усіма нашими партнерами, такими як роздрібні торговці, постачальники, орендодавці, фінансові установи, інвестори та замовники тощо. Ми можемо пройти це разом тільки разом», – додає керівник компанії.

Puma сподівається, що всі ринки відновляться до кінця року і повернуться до зростання в наступному році.

Нагадаємо, Nike розробив кросівки для медпрацівників та пожертвував їм одяг на суму $ 5,5 млн

Джерело: Logist.FM