Е-комерція

Прибуток Asos зростає в чотири рази через попит на домашній одяг

15:30, 27/10/2020

Роздрібний торговець додає ще 3 мільйони клієнтів, але залишається обережним щодо Brexit та наявних доходів.

Інтернет-фахівець Asos збільшив прибуток більш ніж у чотири рази, оскільки його покупці, переважно двадцять років, під час блокування придбали зручний повсякденний одяг та засоби догляду за шкірою.

Він додав ще 3 мільйони покупців до своєї активної клієнтської бази, загальна кількість яких становила 23,4 мільйона, і заявив, що він надійно розпочав рік. Однак акції Asos втратили понад 10%, оскільки група заявила, що вона обережно ставиться до перспектив бізнесу через вплив пандемії та потенційні наслідки Brexit для її молодих покупців. Акції закрили 553p на 48,25 фунта стерлінгів, але все ще з 33,73 фунта стерлінгів на рубежі цього року та у порівнянні з трохи понад 10 фунтів на момент падіння на ринках у березні.

Нік Бейтон, виконавчий директор, додав:

“Життя наших двадцятирічних клієнтів навряд чи нормалізується протягом певного часу”.

У своїй заяві компанія заявила:

“Нормальний характер соціальних подій не відновлюється в короткостроковій перспективі, тому, хоча ми впевнені у своїй здатності продовжувати збільшувати свою частку ринку у всьому світі, ми усвідомлюємо економічний вплив, який ця криза справляє на наших двадцятирічних клієнтів та тиск на їх наявні доходи”.

Бейтон додав, що вся індустрія моди страждає від нестачі пропозиції спортивного одягу – включаючи спортивне взуття, бігові труси та толстовки – внаслідок різкого попиту та тримісячного “повітряного кишені” як пропозиція на фабриках у Бангладеш, Індія та інші місця зупинили виробництво під час пандемії.

Бейтон сказав, що Asos “докладає всіх зусиль, щоб переконатися, що у нас є пропозиція”, але він не очікував, що питання покращиться до весни.

Asos також заявив, що компанія може отримати 25 мільйонів фунтів стерлінгів додаткових витрат за тарифами Світової організації торгівлі у випадку невиконання угоди про перехід до Brexit у січні.

Продажі зросли на 19% до 3,3 млрд. Фунтів стерлінгів, що є найвищим кінцем очікувань, за рік до 31 серпня, і компанія заявила, що зростаюча популярність косметичних товарів та менш приталеного одягу, таких як бігові штани та світшоти, призвела до зменшення кількості товарів повернуто, допомагаючи збільшити прибуток на 45 мільйонів фунтів стерлінгів.

Asos також знизив витрати, в тому числі на маркетинг, і зробив ефективність завдяки більшій автоматизації на своєму європейському складі.

Річний прибуток зріс на 329% до £ 142 млн. Він заявив, що інвестує 5 мільйонів фунтів стерлінгів на заходи соціальної дистанції на своєму складі після критики щодо поводження з працівниками, коли криза коронавірусу вразила Великобританію. Компанія також виплатила близько 3 мільйонів фунтів стерлінгів, які вона спочатку вимагала за 1000 працівників у квітні.

Протягом року продажі зросли у Великобританії на 18%, а в США та ЄС – понад 20%, що зумовлено зростанням продажів спортивного одягу на 50%.

Компанія представляє лінію власних брендів AsYou за нижчою ціною, прогнозуючи подальше зниження фінансів своїх покупців. Діапазон значною мірою буде здійснюватися в Лестері, попри широке занепокоєння щодо умов на тамтешніх заводах. Бейтон заявив, що Asos буде працювати з затвердженими фабриками, з якими він будував стосунки.

Джерело: theguardian.