Е-комерція

Працівники Amazon в «чорну пʼятницю» планують страйки. Вони пройдуть в 15 країнах

16:39, 27/11/2020

Складські працівники компанії Amazon і низка організацій за соціальну та екологічну справедливість проведуть серію скоординованих акцій протесту в «чорну пʼятницю» (27 листопада).

Як пише Vice, акції пройдуть у 15 країнах — США, Великій Британії, Мексиці, Бразилії, Індії, Австралії, Іспанії, Франції, Бельгії, Німеччині, Люксембурзі, Італії, Польщі та інших країнах. В акціях також візьмуть участь виробники одягу в Бангладеші та підрядники колл-центру на Філіппінах, які за даними Financial Times працюють в «нелюдських» умовах.

Протести пройдуть під хештегом #MakeAmazonPay (примусь Amazon платити). Їх мета — добитися поліпшення умов праці та підвищення зарплат на докризовий рівень.

«Під час пандемії Amazon стала корпорацією на трильйон доларів, а Безос став першою людиною в історії, яка накопичила 200 мільярдів доларів. Засновник Amazon Безос побив власний рекорд — його статки перевищили $200 мільярдів особистого статку. Тим часом на складах Amazon робочі ризикували своїм життям і лише трохи отримували підвищення заробітної плати», — йдеться у спільній заяві працівників.

У керівництві Amazon заявили, що будуть уважно стежити за протестами та звинувачують в них третю зацікавлену сторону. Там зазначили, що завжди у повному обсязі підтримують своїх працівників.