Е-комерція

Pop-up магазини: рятівне коло на період карантину

14:44, 17/08/2020

Під час пандемії відкриття pop-up або тимчасових магазинів може якоюсь мірою врятувати рітейлерів. Природно, продаж у таких точках не можна порівнювати з продажами у звичайних цегельних магазинах, але це набагато краще, ніж повністю або частково закриті магазини. Ось кілька прикладів, як вибудувати торгівлю тимчасових точок під час пандемії. 

Безпечний досвід кожного покупця. Деякі покупці вже не бояться робити покупки в багатолюдних місцях. Але для тих, хто намагається дотримуватися соціальної дистанції, поп-ап можуть полегшити процес покупок. Крім того, місця на парковках можуть стати способом ведення продажів в разі повторного введення заборон через нову хвилю коронавірусу.

Участь спільноти. На початку пандемії мережу супермаркетів Tesco відкрила в Британії цілодобові pop-up точки біля деяких лікарень для того, щоб їх персонал міг купувати предмети першої необхідності, не відвідуючи супермаркети.

Рітейлери можуть послідувати цьому прикладу і пожертвувати частину доходів від pop-up в місцеві фонди з надання допомоги в боротьбі з коронавірусів або стати пунктом видачі одягу або продуктів з тривалим терміном придатності. Крім того, рітейлери можуть співпрацювати з місцевими компаніями, допомагаючи їм продавати локальні продукти. Зараз аудиторія оцінить будь-які благодійні або соціально значущі дії рітейлерів, що допоможе підвищити продажі.

Pop-up онлайн. Від Amazon Prime Day, Alibaba або Snapchat віртуальні pop-up показали, що можуть працювати в широкому масштабі. Наприклад, в Snapchat можна приміряти взуття.

Торгові центри під час пандемії працюють над створенням Діджитал поп-апів для місцевих торговців, в той час як інші рітейлери проводять свої власні pop-up розпродажі. Як показав досвід деяких китайських фермерів і продавців під час карантину, підвищити продажі та впізнаваність в соцмережах можуть прямі трансляції. 

Розпродажі незалежно від сезону. Найбільше під час карантину постраждали рітейлери одягу, які запаслися новими колекціями якраз в розпал пандемії. Щоб не втрачати продажу, торгові центри можуть відкривати тимчасові магазини спеціально для розпродажів, збираючи там один або кілька брендів.

Pop-up як місце для експериментів. Як і до карантину, тимчасові магазини можуть служити майданчиком для тестування нових продуктів, послуг, технологій і ринків з мінімальними витратами.

З огляду на невизначеність в майбутньому, pop-up можуть стати постійною стратегією для рітейлерів і торгових центрів. Наприклад, ще до пандемії подібні тактики Наприклад, деякі бренди одягу та так використовували подібні тактики при запуску нових колекцій або випуску лімітованого одягу, взуття.

У міру зростання e-commerce, бренди можуть усвідомити відсутність потреби у відкритті постійних магазинів на деяких ринках. Наприклад, в деяких країнах продажі йдуть тільки під час свят або влітку. Але у цієї стратегії є і зворотна сторона – через закриття постійних магазинів зросте число безробіття. Тобто, в кінцевому підсумку, замість збільшення продажів, може привести до їх зниження.

Навіть якщо pop-up – це тимчасове вимушене рішення для багатьох рітейлерів, це один з можливих безпечних каналів для споживачів, довіра яких буде дуже важливо в довгостроковій перспективі.

Джерело: Retail WireFortune