Події Е&L

Ксенія Савчук

Поляризація стане головним трендом розвитку модної індустрії в 2020 році

13:10, 04/12/2019

Після спаду в 2012-2016 роках, вже кілька років модна індустрія зростає. Однак темпи зростання падають, окремі сегменти близькі до стагнації, пише The Bell з посиланням на дослідження “The State of Fashion”, яке підготувала компанія McKinsey і видання The Business of Fashion.

Один з головних трендів на ринку – поляризація.

Падіння частк мас-маркету. Мас-маркет зростає на 3%. Його частка в сумарному обороті падає. Якщо в 2010 році вона становила 59%, то вже в 2018 році – всього 39%.

Зростання прибутковості luxury-сегмента. Люкс завжди був найприбутковішим сегментом. І його прибутковість рік від року зростає. У 2016 році частка люкса в загальному прибутку компаній з усіх сегментів становила всього 20%, в 2018 році – майже 40%.

Окремо автори дослідження виділяють категорію товарів для спорту та активного відпочинку: мода на здоровий спосіб життя дозволить їй вирости в 2020 році на 6-7% (кращий показник серед всіх категорій)

retailers.ua


“Суперпереможці” і незвичайні матеріали

Частка 20 найуспішніших компаній в загальному прибутку всіх гравців модної індустрії перевищує 50%. Автори дослідження називають лідерів «суперпереможцями» і пояснюють їх досягнення впровадженням інновацій у виробництво, маркетинг та продажу.

Соцмережі ростуть, але як канал продажів працюють все гірше. Виграють бренди, які виробляють не окремі пости, а цілі історії з яскравими героями і складними сюжетами.

70% покупок все ще відбуваються офлайн. У сегменті люкс – ще більше. Але офлайн трансформується: торгові центри в розвинених країнах порожніють – успішні бренди роблять ставку на концептуальні магазини.

45% компаній-лідерів, опитаних McKinsey, експериментують з незвичайними матеріалами. Деякі – з дуже незвичайними. Наприклад, з листям ананаса, коноплями і кропивою.

Мілленіали і покоління Z готові переплачувати за екологічність. Саме тому, наприклад, на сайті онлайн-рітейлера The Iconic введені фільтри для пошуку одягу, яка зроблена тільки з перероблених тканин. Zara (Inditex) обіцяє повністю перейти на одяг з перероблених матеріалів до 2025 року, H&M – до 2030 року.

Бренди з вивіреною позицією з актуальних питань виграють. Наприклад, Patagonia приваблює аудиторію, критикуючи корпорації і держави за шкоду, яку вони завдають природі. А Gucci довелося вкласти $10 млн в програму навчання співробітників толерантності, щоб зам’яти скандал навколо блекфейса на светрі.

Смарт-одяг повинен порозумнішати. Кілька років тому Google випустив розумну куртку разом з Levi’s, в цьому році – рюкзак разом з Yves Saint Laurent.

Глобальне зростання сповільнюється

В цілому стан модної індустрії відображає стан глобальної економіки, для якої 2019 рік стане найгіршою з часів кризи 2008 року. У 2020 році зростання очікується ще скромнішим.

Розвинуті країни. У Північній Америці зростання ринку досяг трирічного мінімуму. Частка порожніх місць в торгових центрах – найвища з 2011 року. У Західній Європі на продажі позначається слабке економічне зростання.

Азія. Китай залишається одним з ключових ринків для глобальних гравців: від H&M (5% глобальної виручки) і Inditex (8%) до LVMH і Kering Group (Gucci і інші бренди). Але також вони починають дивитися на сусідні країни: Індію, Індонезію, В’єтнам і Філіппіни. Їх важлива перевага – молоде населення: середній вік – всього 29 років.

Близький Схід. Падіння нафтових цін знизило купівельну спроможність одного з головних ринків збуту предметів розкоші. Крім того, жителі багатих країн регіону традиційно люблять закуповуватися за кордоном. Але в регіоні швидко розвивається e-commerce – на 40% в рік.