Е-комерція

Польські вчені створюють революційну упаковку для онлайн-покупок

13:37, 24/12/2020

Учені з трьох польських університетів створили спільну дослідницьку мережу, яка розпочала реалізацію проєкту e-Pack з розробки екосистеми інтелектуальної оборотної тари та упаковки для сектора електронної комерції. Про це повідомляє Logist.FM.

Над проєктом працює консорціум з трьох інститутів дослідницької мережі Лукасевича: Інституту логістики та складування, Інституту мікроелектроніки та фотоніки та Інституту біополімерів і хімічних волокон. Представники цих наукових закладів повинні зробити революцію в сучасній логістиці, зокрема, метою є забезпечити кращий захист відправлень, доступ до вичерпної інформації про вантаж і зменшення відходів і вуглецевих викидів.

У екосистему зворотного упаковки входить міцна багаторазова тара, оснащена датчиками та системою ідентифікації упаковки, дроп-бокс (пристрій для повернення упаковки) і програмне забезпечення, що дозволяє управляти всім логістичним процесом. В результаті реалізації проєкту буде створена уніфікована багаторазова тара, яка полегшить ідентифікацію і знизить кількість помилок при зчитуванні етикеток.

За словами учасників розробок, запропоновані рішення дозволять продавцям, покупцям і логістичним операторам зменшити витрати на доставку, краще захистити товари, зібрати та проаналізувати додаткову інформацію про хід процесу постачання та повернення та ефективніше підготувати відправлення. І все це в рамках захисту навколишнього середовища, яка через масштаби онлайн-торгівлі страждає від споживання величезної кількості пакувальних матеріалів. Роботи над e-Pack триватимуть до 2022 року. Бюджет проєкту – 5,2 млн злотих.