Лайфхаки

Ксенія Савчук

“Погоджуюсь з умовами користування” і дрібний шрифт: Чи дійсно при натисканні кнопки “купити” покупець погоджується з усіма умовами магазину

10:04, 24/05/2021

У покупках в інтеренет-магазинах завжди виникає багато нюансів. Зокрема, на що ми підписуємось, коли ставимо “галочку” у віконці “Погоджуюсь з усіма умовами”.

ELnews запитали у юриста Сергія Рянкеля і подаємо його відповідь:

Умови роботи та порядок продажу інтернет-магазин визначає сам, в межах законодавства в країні свого розташування. Майже всі інтернет-магазини пропонують на певному етапі придбання товару створити обліковий запис на сайті, тобто зареєструватися. Частіше від цього можна відмовитися – достатньо не ставити жодних позначок у відповідних місцях на сторінці або забрати їх, якщо такі позначки стоять автоматично. Відсутність реєстрації не повинна перешкоджати оформленню конкретного замовлення. Але якщо без реєстрації і введення чутливих персональних даних товар придбати неможливо, варто уникнути співпраці з таким сайтом. Це, щонайменше, неетично.

Інтернет-магазину реєстрація покупця потрібна, щоб в майбутньому пропонувати інші товари чи послуги через розсилки електронною поштою тощо. Якщо ви плануєте часто чи періодично щось купляти в цьому магазині – є сенс зареєструватися. Це спростить процедуру оформлення покупок у майбутньому, дасть можливість магазину інформувати вас про нові пропозиції і, можливо, надасть переваги для майбутніх покупок, якщо магазин має якусь програму лояльності (знижки, бонуси тощо).

Кожен інтернет-магазин працює згідно з законодавством країни свого розташування, тобто юридичної реєстрації продавця товару. Тому законодавство України до цих відносин купівлі-продажу не буде застосовуватися. Також, кожен магазин має власні правила діяльності, згідно з якими здійснюється продаж товарів, надання послуг тощо. Магазин буде працювати тільки з тими покупцями, котрі на певному етапі погодяться з цими правилами та умовами. І лише в індивідуальному порядку можна звернутися до продавця через надані на сайті канали зв’язку для обговорення специфічної співпраці. Якщо покупець цікавий магазину, то є шанс домовитися про особливі умови співпраці. В усіх інших випадках – хочемо щось купити – доведеться погодитися з умовами магазину. Для цього створюються всі технічні передумови на сайті, тобто без такого погодження процедура оформлення покупки зупиниться.