Е-комерція

Платіжний сервіс Fondy першим в Україні запускає програмний РРО для онлайн-бізнесу

11:31, 03/08/2020

З 1 серпня 2020 року українські підприємці можуть використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій (прро). Вони покликані прискорити передачу фіскальних даних в податкову, спростити формування електронних чеків, і виступають альтернативою фізичним касових апаратів. 

Платіжний сервіс Fondy представляє свій прро, який доступний для всіх підприємців, які ведуть діяльність онлайн. 

Які вигоди дає програмний РРО підприємцям

Програмні реєстратори розрахункових операцій переводять фіскалізацію, яка раніше була виключно «на папері», в онлайн, завдяки чому бізнес отримує нові можливості. 

Економія ресурсів бізнесу. Фізичні касові апарати коштують недешево (від 4 000-20 000 грн), вимагають проходження бюрократичних процедур при отриманні та обслуговуванні. Для роботи з програмним реєстратором досить мати хмарне рішення, яке автоматично фіскалізує платежі на адресу підприємства.  

Менше паперів – менше помилок. Автоматична передача даних до податкової позбавляє підприємця від можливих штрафів за некоректне ведення паперової книги розрахункових операцій, необхідності підклеюють в неї чеки та заповнювати паперові декларації. 

Спрощення ведення касового обліку. Тепер він стає менш витратним і більш прозорим, особливо для сфери електронної комерції. Інтернет-магазини зможуть відправляти фіскальні чеки покупцеві на пошту або телефон після отримання підтвердження про успішну оплату від банку-еквайра або платіжного провайдера.

Зниження вартості товарів для кінцевих споживачів. Завдяки зниженню витрат на обслуговування платіжної інфраструктури бізнесу.

Підвищення усвідомленості у покупців. Отримавши електронний чек покупець може перевірити його на сервері УКРІНФОРМ, щоб переконатися, що покупка фіскалізована, а продавець чесно сплатив податки. 

“Поява ПРРО дозволяє бізнесу вдихнути на повні груди та витрачати менше ресурсів на бюрократичні процедури. Маючи на руках простий інструмент для фіскалізації, компанії більш охоче будуть виходити з« тіні »і зможуть легалізувати свою діяльність за допомогою нових технічних рішень”, – відзначає Максим Козенко, технічний директор Fondy. 

Кого зачіпає поява програмних РРО

З 1-го серпня підключатися до програмних РРО можуть ті, хто раніше користувався касовими апаратами – це хороший привід спробувати в справі електронні чеки замість паперових.

Для ФОПа, представленого в онлайн-рітейлі, РРО стануть обов’язковими з 1-го січня 2021 року, але вже починаючи з серпня 2020 року ці фірми можуть підключатися до програмної “касі” і тестувати її. 

Повний перелік видів діяльності, для яких РРО не застосовуються, тобто в ст. 9 Закону №128-IX.

“Держава поступово рухається шляхом фіскалізації всіх підприємців, особливо малого та середнього бізнесу. Навіть якщо використання РРО не є обов’язковим для якогось виду діяльності зараз, через рік ситуація може кардинально змінитися. Підприємцям краще підготуватися заздалегідь”, – коментує Максим Козенко. 

Як під’єднати програмний РРО для свого бізнесу

Підключення програмного РРО Fondy для всіх активних користувачів безкоштовне. Для цього необхідно:

  1. Заповнити форму про реєстрацію програмного РРО та подати її до податкової. Це можна також зробити через Електронний кабінет.
  2. Згенерувати електронний друк (ЕЦП) на сайті акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК ДПС).
  3. Зареєструватися в Fondy-кабінеті та заповнити форму заявки на підключення ПРРО. Заявки будуть прийматися з 1 серпня 2020.
  4. Після цього фахівці Fondy активують програмний РРО, і дані про продажі буде автоматизовано передаватися в податкову службу.  

Як буде працювати прро Fondy

Програмні реєстратори позиціонуються як спрощений спосіб виходу з “тіні” коштом переведення касового обліку та податкової звітності в онлайн. 

На практиці це буде працювати так:

  1. Клієнт здійснює покупку в онлайн-магазині. 
  2. Fondy передає дані про покупку на сервер УКРІНФОРМ.
  3. Клієнт отримує електронний чек від податкової або платіжного сервісу.
  4. За унікального фіскального номера чека покупець зможе переконатися, що покупка зафіксована і податки з неї будуть сплачені. 

Таким чином, підприємець автоматизує передачу інформації про продажі та прибирає людський фактор з процесу подання звітності до податкової. 

Для підключення програмного РРО Fondy потрібно звернутися до менеджерів компанії

На email: support@fondy.eu

Або на гарячу лінію: +38 044 364-22-77

Джерело: retailers