Е-комерція

Ірина Марушкина

Платіжна карта Apple – акцент на безпеку

18:00, 13/08/2019

Яблучна карта поступила на випробування до обраної групи користувачів

Минулого тижня Apple надіслала електронні листи обраним клієнтам, запропонувавши їм отримати нову платіжну карту Apple. Отож дехто з них першими зареєструвалися в програмі.

Apple Card, яка є віртуальною Mastercard, виданою банком Goldman Sachs Bank, Солт-Лейк-Сіті, США, в широкому доступі з’явиться наприкінці цього року.

“Це цифрова карта,  тому треба провести багато тестуваннь , щоб Apple вирішив всі проблеми до її масового розповсюдження”, – зазначив Рей Ван, головний консультант компанії Constellation Research.

Віртуальна карта Apple

Карта Apple працюватиме на моделях iPhone iOS 12.4  а також вищих версіях  з Face ID або Touch ID, за винятком iPhone 5s. Вона також  працюватиме у Apple Watch, на iPad та на Mac із Touch ID.

Клієнти можуть встановити карту Apple як платіжну картку за замовчуванням для різних служб Apple.

На картці представлені послуги чи товари згруповані за категоріями, такими як “їжа та напої”, “шопінг” чи “розваги”. Категорії позначені різними кольорами.

Програма використовує  автоматичну прив’язку до Apple Maps  та позначає транзакції  назвами та місцями розташування компаній, де здійснювались покупки.

Покупки дозволені особам, які пройшли  Face ID або Touch ID  або ввели одноразовий  унікальний код безпеки.

“Можна за її допомогою купувати додатки, які віртуалізують ваші звичайні кредитні картки для використання зі своїм смартфоном”, – розповів  Майкл Джуд, керівник програми Stratecast / Frost & Sullivan для Е-коммерц Times.

Apple не отримує інформацію про те, де клієнти купують, що купують чи скільки вони платять.

Goldman Sachs не надаватиме або продавати дані третім особам для маркетингу та реклами.

Титанова яблучна карта

Apple також розробила титанову Apple Card для покупок у місцях по всьому світу, де Apple Pay ще не діє, але Mastercard  вже є.

Ця титанова карта не містить коду безпеки CVV, терміну придатності чи підпису. Вся ця інформація зберігається у Wallet, в якому надійно закодований номер віртуальної картки, що автоматично видається для онлайн-покупок.

Клієнти отримуватимуть 1 %  готівки щодня за покупки, зроблені за допомогою титанової Apple Card. Титанову карту Apple можна активувати за допомогою iPhone, який підтримує Apple Card.

Споживачі можуть заблокувати картку, якщо вона їм не потрібна, або ж розблокувати в будь-який час за допомогою програми Wallet.

“Безпека забезпечується біометричною перевіркою, одноразовим динамічним генеруванням коду безпеки та безконтактної оплати”, – сказала Ванз “Сузір’я” для E-Commerce Times.

Захист від шахрайства, повернення готівки

Клієнти не несуть відповідальності за шахрайські дії після повідомлення Apple.

Комісія, пов’язана з карткою Apple, не утримується, але відсотки за несвоєчасні або пропущені платежі по крдитах продовжуватимуться нараховуватися за звичайноюпроцентною ставкою.

Застосовуються початкові кредитні ліміти та річні процентні ставки. На 2 серпня вартість кредиту становила від 13 до 24 відсотків, виходячи з кредитоспроможності заявника.

Клієнти отримують 1-3-відсоткову винагороду повернення готівки – так звану “Щоденну готівку” – за покупки. Грошові виплати обраховуються та повертаються щодня на Грошовий рахунок Apple, одразу ж після завершення покупки.

Щоденні готівкові гроші, як повідомляється, можуть бути перераховані в банк споживача протягом одного-трьох днів безкоштовно. Миттєвий переказ коштуватиме максимум 10 доларів США.

З часом Apple може поширити Daily Cash на купівлю подорожей або на інші сфери.

Повернення готівки та свобода від плати нададуть споживачам більше стимулів робити покупки продуктів Apple безпосередньо від Apple та у магазинах, які приймають Apple Pay.

Переваги Apple Pay

“У перспективі Apple Card надасть ще один стимул для продавців змушуючи їх приймати Apple Pay, коли [карта] досягне критичної маси”, – зазначив Сміт.

Тільки половина клієнтів Apple використовують Apple Pay. Завдяки картці Apple, Apple “створила пропозицію, яка включає в себе фізичну карту, цифровий гаманець, грошові винагороди та засоби особистого управління фінансами для стимулювання прийняття”, – зазначив Роб Эндерле, главный аналитик Enderle Group .