Е-комерція

Піж час карантину у США та ЄС повернули замовлений одяг на 16 млрд доларів

10:57, 16/10/2020

Покупці у США та ЄС скасували замовлення одягу щонайменше на 16,2 млрд доларів у період з квітня по червень, коли на обох ринках вирувала пандемія та вводили найжорсткіші обмеження. Такі дані після проведеного дослідження надали Консорціум з прав робітників та Центр глобальних прав трудящих штату Пенсильванія. 

Результати дослідження були опубліковані минулого тижня. Але вони можуть виявитися актуальними й зараз, якщо прогнози про другу хвилю пандемії справдяться, а економіка знову застигне на карантині.

Найгіршим був березень, відзначають аналітики. На початку кризи лише за кілька тижнів покупці зі США та ЄС скасували замовлення приблизно на 40 млрд доларів. Для цього було декілька причин:

  • Китайські постачальники не змогли вчасно відправити товар.
  • Раптово збільшувалися ціни.
  • Виникали труднощі з отриманням посилок на поштових відділеннях.
  • Не була налагоджена доставка на останній милі, за яку спочатку ще й вимагали великі гроші. 
  • Багато хто з покупців боявся, що коронавірус прийде до них додому на поверхні придбаного одягу чи інших речей.

Але втрати індустрії одягу на цьому не завершилися. Адже покупці не тільки відмовлялися від замовлень, але й не робили нових. В результаті тільки на території США продажі одягу з квітня по червень скоротилися на 9,7 млрд доларів. 

Як зазначають аналітики, основними причинами кризи стали проблеми у логістиці, яка виявилася неготовою до такого форс-мажору. Тож фахівці радять, не зважаючи на те, що багато підприємств адаптувалися до нових умов, переглянути стосунки між учасниками ланцюгів постачання, щоб не виявитися безпорадними перед викликами, які можуть виникнути у майбутньому. 

Джерело: logist.fm