Е-комерція

Після заборони пластикових пакетів собівартість “екопакетів” може знизитися, – міністр екології

10:26, 09/06/2021

У зв’язку з забороною пластикових пакетів виробники збільшать випуск біорозкладних пакетів (“екопакетів”), що вплине на їх собівартість і ціну – вони знизяться. Про це в ефірі телеканалу “Дім” повідомив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський.

За словами Абрамовського, виробника поміняють свої потужності і технологію виробництва, що може здешевити виготовлення “екопакетів”. Він уточнив, що “на сьогодні собівартість пакета з пластику приблизно 5-15 коп., А собівартість біоразлагающейся пакетів – близько 60 коп.

«Насправді, все дуже швидко змінюється. Коли буде налагоджений замкнутий цикл виробництва – наприклад, з кукурудзяного крохмалю робити кукурудзяні гранули, а з них потім пакети – то ці два продукти зблизяться за ціною », – розповів Абрамовський.

Нагадаємо, 1 червня Верховна рада прийняла закон №2051-1, яким обмежується використання пластикових пакетів. Згідно з пояснювальною запискою до закону, забороняється:

  • Поширення в магазинах і ресторанах пакетів товщиною до 50 мкм, біорозкладних пакетів з 1 січня 2022 року. Заборона не стосується біологічно руйнуватися пакетів (розкладається за участю мікроорганізмів);
  • роздавати пакети безкоштовно. Кабінет міністрів буде встановлювати мінімальні ціни на пакети;
  • схиляти споживачів до покупки пластикових пакетів.