Люди Е&L

Підписки називають одним з головних трендів e-commerce. Які існують моделі підписок від рітейлерів

13:23, 18/01/2021

Підписки пропонують споживачам простий спосіб купити свої улюблені продукти і відкрити для себе нові. Така бізнес-модель існує давно. Наприклад, спочатку клієнти Netflix оплачували щомісячну передплату в обмін на необмежену кількість DVD, що відправляються їм поштою, в майбутньому перейшовши на підписку онлайн-контенту.

Починаючи від косметичних наборів, онлайн-контенту або боксів з їжею, споживачі прагнуть скористатися послугами підписки. Для рітейлерів – це зручний і персоналізований спосіб підвищити лояльність покупців, а також отримати глибше розуміння їх звичок.

У McKinsey підрахували, що з 2013 по 2018 рік кількість підписок в e-commerce зросла більш ніж на 100%. Якщо говорити про обсяг послуги підписок. За даними Zuora, в період з 2012 по 2019 рік ринок продажу сервісів по підписці виріс на 350%.

У 2020 році кількість нових підписок на різні сервіси зросла на 20-40% протягом перших тижнів після початку локдауну в США у порівнянні з періодом до COVID. Це дійсно велике число, враховуючи, що до 2021 року прогнозована кількість онлайн-покупців складе 2,14 млрд осіб.

Компанії, чиї клієнти регулярно купують один і той же продукт, першими повинні розглянути модель підписки як один зі способів залучення клієнтів на постійній основі.

Існує кілька основних типів підписок, які використовують рітейлери.

Subscription boxes (набір товарів за передплатою)

Користувачі підписуються на отримання щотижневій або щомісячній коробки продуктів з категорії, яку вони використовують постійно. Наприклад косметичних товарів, засобів особистої гігієни, кормів для домашніх тварин і т. Д. Передплатники зазвичай можуть перейти до групи з певними товарами, або вибрати один з наборів, який пропонує ритейлер, при цьому, найчастіше вони не знають, які товари отримають в результаті. Наприклад, для того, щоб отримувати щомісячні бокси за $ 10 від косметичного рітейлера Birch Box, передплатники повинні розповісти про свій колір шкіри, тип волосся і т.д. 

Багато покупців цінують зручність і економію часу, які їм пропонує підписка: замість того, щоб витрачати години кожен місяць на пошуки, наприклад, одягу, багато покупців віддадуть перевагу отримувати ретельно відібраний гардероб від рітейлера. Наприклад, ритейлер Sock Work пропонує варіанти щомісячної доставки однієї пари шкарпеток і спідньої білизни. Клієнти обирають свій розмір і стиль, потім можуть оплатити щомісячну передплату в $20.

Деякі рітейлери замість боксів пропонують споживачам підписатися на повторювані замовлення на регулярній основі. Це можуть бути продукти, кава, вино, дитячі підгузники, іграшки, вода або будь-який інший продукт, який регулярно вживається і вимагає поповнення. За такою моделлю працює продавець котячого наповнювача Pretty Litter або продавець продукції для гоління чоловіків – Dollar Shave Club. У останнього вартість передплати становить від 3, 6 або 9 доларів в залежності від вибору леза. За передплатою можна отримувати товари для тварин. Наприклад, щомісячний набір товарів для собак за передплатою рітейлера BarkBox складається з двох іграшок, двох упаковок і ласощів. Один набір обійдеться від $ 29.

Підписка – як єдиний доступ до товару 

Для отримання своїх послуг або товарів, деякі рітейлери вводять обов’язкову підписку, тобто, отримати товар без неї неможливо. Наприклад, так робить данський виробник вина WineFamily, аудиторія якого складається з його передплатників.

Підписка – додаткові опції

У моделях з відкритим членством підписка дає доступ до додаткових переваг – наприклад, Amazon Prime, вартість якої $ 11,99, дає передплатникам доступ до додаткових функцій, таких як експрес-доставка, недоступним для звичайних користувачів платформи. За даними Statista, в грудні 2019 року 112 млн осіб були членами Amazon Prime. 

Підписка на доставку

Безкоштовна доставка за підписку. Період пільгового періоду може бути різним і залежить від вартості передплати. Наприклад, онлайн-магазини Missguided, ASOS і Pretty Little Thing пропонують оплатити щомісячну або річну підписку в обмін на безкоштовну доставку. 

Крім своєї програми Walmart +, яка забезпечує безкоштовну доставку, ритейлер запустив інноваційну службу підписки на доставку продуктів під назвою InHome. Для цього клієнти купують спеціальні “розумні” замки. Співробітники онлайн-супермаркету зможуть потрапити тільки в ті будинки, які оснащені такими замками. Їх можна відкрити дистанційно зі смартфона або за допомогою спеціального коду. При цьому клієнти отримують безкоштовну доставку протягом місяця. Своєю чергою Amazon пропонує аналогічний сервіс доставки в гараж для передплатників Prime.

Підписка на цифровий контент

Цей тип підписки дозволяє клієнтам отримувати доступ до ексклюзивного онлайн-контенту та інших бонусів.

Серед найвідоміших прикладів – Netflix, Spotify і Amazon Prime. Користувачі, які підписалися на такі послуги, отримують ексклюзивні переваги, які змушують їх відчувати себе особливими і підвищують їх лояльність до бренду.

Джерело: 2checkoutLinkdigitalTotal Retail, переклад: retailers.