Події Е&L

Під час пандемії люди у США масово заводили домашніх улюбленців

11:41, 20/11/2020

В середині березня в США притулки, служби порятунку і заводчики повідомили про різке зростання попиту на собак і кішок. Всі випадки покупки або прибудови тварин в сім’ї під час локдауна привели до зростання індустрії товарів для тварин в США. Тепер під час святкового сезону 2020 року споживач в середньому витратить $ 90 на покупки для свого вихованця, згідно зі звітом Deloitte.


Великий в США онлайн-магазин, який продає товари для вихованців, Chewy закінчив II квартал з ростом продажів на 47% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У інших рітейлерів зоотоварів Petco і PetSmart, за даними CNBC, також зросли продажі під час пандемії.

За даними Deloitte, в цьому році споживач в середньому витратить $ 922 на покупки під час свят, з них $ 90 вони витратять на подарунки для домашніх вихованців. “Часто категорія товарів для тварин є досить стійкою до рецесії, – говорить експерт Deloitte. – Люди будуть продовжувати витрачати на своїх вихованців так само, як на своїх дітей і сім’ю”.

Зоомагазини основне місце, де споживачі будуть купувати товари (50% з опитаних). У Chewy кажуть, що у них більше користуються попитом клітини, миски, іграшки та їжа. “Оскільки споживачі проводять більше часу зі своїми вихованцями, ніж зазвичай, вони частіше шукають різноманітні аксесуари, як нашийники, іграшки, ласощі та ліжка”, – говорить менеджер спеціалізованого постачальника товарів для тварин Muttropolis Еллісон Райн.

Фото: Дарина Янченко

Зростання виробництва товарів для домашніх тварин відбувся не тільки тому що люди почали частіше брати тварин з притулку під час пандемії, а й тому що змінилося ставлення до вихованців – для багатьох вони стають справжніми членами сім’ї. “Може бути, 30 років тому домашні тварини могли жити на задньому дворі. Потім вони увійшли в будинок. Років п’ять-десять тому вони залізли на вашу ліжко. Чому це важливо? Чим ближче вони до вас, чим більше ви вкладаєте в їх здоров’я, і тим більше їх здоров’я впливає на вас “, – говорить генеральний директор виробника ліків для тварин Zoetis Крістен Пек.

Перспективи ринку зоотоварів оцінили не профільні гравці. Гігант роздрібної торгівлі Walmart запускає страхування домашніх тварин – Walmart Pet Care, який буде інтегрований з додатком для догляду за домашніми тваринами Rover.

Індустрія товарів по догляду за тваринами почала зростати ще до пандемії. За даними Euromonitor, за останнє десятиліття розмір цього ринку в світі збільшувався в середньому на 5,8% на рік. Такі темпи, наприклад, більш ніж удвічі перевищує темпи зростання ринку кондитерських виробів.

У Китаї, другому за величиною ринку засобів догляду за тваринами в світі, середньорічні темпи зростання склали 20,7%. Споживачі продовжують витрачати більше на своїх домашніх вихованців.

Джерело: Business Insider , Financial Times